Zrození ze zkumavky

Posted by

Zrození ze zkumavky

Stáhnout knihu Zrození ze zkumavky zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Kniha Tomáše Ježka podrobně mapuje celý proces české privatizace, jak probíhala především v devadesátých letech. Autor ji chápe a pojednává jako základ transformace tzv. socialistické společnosti na společnost svobodných lidí, která spočívá v historicky ojedinělé operaci převádění obrovského státního majetku na soukromé subjekty za účelem vytváření svobodného trhu.
Autor provází čtenáře vtipným a srozumitelným způsobem jednotlivými kroky tohoto procesu – od vyjasňování ideových východisek a bojů o smysl, základní cíle a metody privatizace přes konkrétní průběh tzv. malé privatizace, velké privatizace, a zejména pak privatizace kuponové až k úloze jednotlivých institucí a osob.

Tomáš Ježek je průvodcem vskutku zasvěceným, neboť podává svědectví takříkajíc z první ruky. Nejenže se za starého režimu de facto jako ekonom teoreticky připravoval na danou problematiku – mj. pro samizdat přeložil práce F. A. von Hayeka –, ale po převratu se mu dostalo možnosti uskutečňovat své teoretické představy v praxi, ať už jako ministr privatizace, předseda Fondu národního majetku, předseda rozpočtového výboru sněmovny či burzovní komory.

Štítky:
Monografie,
Od 1990,
Privatizace – československo,
Privatizace – česko,
Privatizace


Zrození ze zkumavky


Přečtěte si knihu Zrození ze zkumavky online zdarma

Kód: D0016297
EAN: 9788072601837
ISBN: 978-80-7260-183-7
Nakladatel: Prostor
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran: 228
Rozměry: 125,0×210,0x19,0mm
Váha: 296g
Jazyk: Česky
Kategorie: Ekonomie, ekonomika