Života román textaře Ladislava Jacury… aneb Už, kamarádi, pomalu stárnem + CD

Posted by

Života román textaře Ladislava Jacury... aneb Už, kamarádi, pomalu stárnem + CD

Stáhnout knihu Života román textaře Ladislava Jacury… aneb Už, kamarádi, pomalu stárnem + CD zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Příznivci dobré dechovky po generace znají a rádi zpívají písničky Už, kamarádi, pomalu stárnem; Jednou, dvakrát; Ty to víš; Pod jednou střechou; Muziko, muziko, česká; Šumavo, Šumavo; Nad Lužnicí svítá; Nad Vltavou se stmívá; Děvčátko z Ostravy; Na Marjánce každou neděli; Vstávej, moje nejmilejší; Zazpívej si po ránu; Povídá se, povídá; Dokud nám zdravíčko slouží; Ještě tu poslední…
To je pár ukázek ze 674 skladeb, kterým dal slova Ladislav Jacura. Textoval skladby nejen pro dechové kapely, ale i romantické písně, které znějí do tmy u plápolajících táboráků. Vždyť jeho věrnými kamarády byli Jarka Mottl či Eduard Ingriš – tvůrce slavné hučící “Niagary”.
Mnohé z toho přibližuje publikace “Už, kamarádi, pomalu stárnem aneb Života román textaře Ladislava Jacury.” Poutavě líčí životní osud člověka, jenž se za Rakouska-Uherska narodil na Podkarpatské Rusi. Po příchodu do Prahy si získával dobré přátele – Karla Hašlera, Vlastu Buriana, Martina Friče, Theodora Pištěka, Zitu Kabátovou, Járu Kohouta, později Jaroslava Štercla, Waldemara Matušku a jiné celebrity. Také na ně vzpomíná a prozrazuje neznámé skutečnosti.
Věčně usměvavého Ladislava Jacuru naopak připomínají televizní tvůrce Gustav Oplustil, zpěváci Josef Zíma, Standa Procházka, Zorka Kohoutová, muzikanti Josef Vejvoda, Jan Slabák, Petr Fink a jiní.
Součástí knihy je neobvyklé CD. Oživuje textařův hlas, který doplňuje výběr z nejznámějších skladeb nahraných oblíbenou Vejvodovou kapelou. Unikátní publikace s mnoha originálními ilustracemi.

Štítky:
Textaři – česko,
Textaři


Života román textaře Ladislava Jacury… aneb Už, kamarádi, pomalu stárnem + CD


Přečtěte si knihu Života román textaře Ladislava Jacury… aneb Už, kamarádi, pomalu stárnem + CD online zdarma

Kód: D0010131
EAN: 9788090404212
ISBN: 978-80-904042-1-2
Nakladatel: Observatory media
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran: 430
Rok vydání: 2009
Rozměry: 155,0×248,0x29,0mm
Váha: 1000g
Jazyk: Česky
Kategorie: Humor a satira