Žít naplno Komplet 6 knih

Posted by

Žít naplno Komplet 6 knih

Stáhnout knihu Žít naplno Komplet 6 knih zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Myšlenky a rady, které zde najdete, účinně a úderně probudí vašeho ducha a v mnohém vám otevřou oči. Stačí si přečíst pokaždé jen kousek a budete se cítit znovuzrození, svěží, silní, nespoutatelně svobodní a naprosto jedineční. Takový vliv na lidi totiž Osho měl a o to mu také celý život šlo.

“Žít naplno”: Formou otázek a odpovědí se zde rozebírají témata jako vážnost, hravost, humor, radost, smích, ale i sport, vztahy, dětství, bezstarostnost, svoboda, volnost, strach, pocit viny, Bůh…

“O vztazích”: Proč je tak ošemetná sexualita, proč člověk tolik touží po šťastném milostném vztahu navzdory opakovaným zklamáním a bolesti, proč se při zamilování chováme jako šílení, co je žárlivost, jak najít spřízněnou duši, kdy je vhodné ve vztahu setrvat a kdy z něj odejít, jak milovat lépe…?

“Rebelství”: Jak žít naprosto svobodně a nenechat se omezovat vžitými názory, zvyky, hodnotami a tradicemi? Kdo je opravdový rebel? Co je skutečná svoboda a co jen prázdná póza? Osho zajímavě i zábavně popisuje povahu a způsob života rebela, jehož duch je nespoutaný – a nespoutatelný.

“Nauč se být sám sebou”: Lidé se bojí být sami sebou a přijímat se takoví, jací jsou. Je tomu tak proto, že nás od narození obvykle vychovávají nevědomé osoby a nevědomá společnost. Ačkoliv to s námi myslí dobře, vedou nás k tomu, abychom zapomněli na svou dětskou jasnost a přímost a nasazovali si různé masky. To vše však musíme odhodit, pokud se chceme znovu stát tím, kým opravdu jsme.

“Jak nás klame mysl”: Jak funguje lidská mysl a jak se projevuje? Mysl si umí najít důkazy pro jakýkoliv svůj názor. Je proto nutné ji překonat, pochopit její omezení a hledat realitu, která ji přesahuje. Takto složité a obrovské téma se Oshovi daří obsáhnout s pomocí příkladů a příběhů na stranách této útlé knížky tak, že čtenáře opravdu přenese za hranice běžného myšlení.

“Píseň ticha”: Pojednání o modlitbě a komunikaci s Bohem. Pravá modlitba není rituál nebo formalita. Pro Osha vede správná cesta od modlitby k meditaci. Do stavu, kdy člověk neustále střízlivě vnímá přítomnost, je bdělý a vnímavý, a tak se vlastně noří do pravé reality…


Žít naplno Komplet 6 knih


Přečtěte si knihu Žít naplno Komplet 6 knih online zdarma

Kód: D0422551
EAN: 9788001451205
ISBN: 978-80-01-45120-5
Nakladatel: Eugenika
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 528
Rozměry: 121,0×181,0x40,0mm
Jazyk: Česky
Kategorie: Astrologie a esoterika