Žij tam, kde jsou písně – Jak ruská Romka dobyla Ameriku

Posted by

Žij tam, kde jsou písně - Jak ruská Romka dobyla Ameriku

Stáhnout knihu Žij tam, kde jsou písně – Jak ruská Romka dobyla Ameriku zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Patnáctiletá Oksana se na první pohled jeví jako obyčejná americká puberťačka, ve skutečnosti se v ní však sváří dvě starobylé kultury, romská a arménská, zarámované dětstvím v Sovětském svazu. Každý člen její neobvyklé rodiny – dědeček divadelní principál, babička čarodějka, otec milovník okultních věd i bohémská matka – se do ní nezapomenutelně otisknul a zanechal v ní nezodpovězenou otázku: Kdo vlastně jsem?

Emigrace do Spojených států navíc přinesla řadu nepříjemných překvapení. Amerika vždycky nevypadá jako v klipech na MTV a rodina nedrží bezpodmínečně při sobě. Každý se s rolí přistěhovalce vyrovnává po svém, někdo panákem navíc, někdo otevřením věšteckého salonu, Oksana se ale učí docenit bohatou tapiserii svého původu a najít klid v sobě samé a nikoli v uznání ostatních.

Životní příběh Oksany Marafiotiové (1974) má rysy bláznivé komedie, současně je však prosycen lehkým smutkem nad ztrátou nevinnosti a původního způsobu života. Autorka ve své prvotině boří předsudky o Romech a odhaluje kus neznámého světa, a přitom apeluje na to univerzálně lidské v nás.


Žij tam, kde jsou písně – Jak ruská Romka dobyla Ameriku


Přečtěte si knihu Žij tam, kde jsou písně – Jak ruská Romka dobyla Ameriku online zdarma

Kód: D0461392
EAN: 9788075535672
ISBN: 978-80-7553-567-2
Nakladatel: Triton
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 352
Jazyk: Česky
Kategorie: Osobnosti a osudy