Záhadné postavy českých dějin 2

Posted by

Záhadné postavy českých dějin 2

Stáhnout knihu Záhadné postavy českých dějin 2 zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Mnohé historické postavy vstupují do galerie osobností díky svým kontroverzním činům nebo nedořešeným otazníkům v jejich životních osudech. Nemálo se jich objevuje i v českých dějinách, a tak autor dostál slibu, jež dal svým čtenářům v prvním díle Záhadných postav českých dějin a zahrnul do svého pokračování další neméně pozoruhodné osobnosti, na něž už nezbylo místa.
Přestože většinu uváděných jmen nejspíš znáte ze školy, většinu informací, s nimiž se zde setkáte, berte jako nahlédnutí za oponu, kde vás čekají skutečnosti obvykle neznámé nebo i překvapivé. Ty posloužily autorovi k novým syntézám, které nikdy nenesou pečeť oficiální učebnicové historiografie.
Zapátrejme proto v odkazu našich předků, kteří nám svými počiny odkázali naděje i mementa, která si každý z nás v sobě nosíme doposud….
Z obsahu:
Prokletí krále Marobuda / Největší Slavníkovec (svatý Vojtěch) / Legenda zvaná Kristiánova / Mýtus podivné lásky (Oldřich a Božena) / Jak se rodí mučedník (svatý Jan Nepomucký) / Poslední pře Prokopa Holého / Za krále Holce (Ladislav Pohrobek) / Bonviván české renesance (Petr Vok z Rožmberka) / A vzalo si ho peklo… (Jakub Krčín z Jelčan) / Podivná smrt doktora Tyrše / Nedoceněný génius (Karel Slavoj Amerling) / Jak chutná sláva (Ema Destinová) / Smrt zaprodance (Emanuel Moravec)

Štítky:
Česko – dějiny,
Česko,
Státy, kultury, národy,
Kultura a společnost,
Osobnosti,
Osobnosti – česko,
Historie,
Populárně-naučné


Záhadné postavy českých dějin 2


Přečtěte si knihu Záhadné postavy českých dějin 2 online zdarma

Kód: D0077844
EAN: 9788073360122
ISBN: 80-7336-012-8
Nakladatel: Fontána
Vazba: Pevná bez přebalu matná
Počet stran: 216
Rok vydání: 2005
Rozměry: 155,0×215,0x24,0mm
Váha: 42g
Jazyk: Česky
Kategorie: Všeobecné a ostatní