Z útulku až k moři na kole se psem Ernestem

Posted by

Z útulku až k moři na kole se psem Ernestem

Stáhnout knihu Z útulku až k moři na kole se psem Ernestem zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Celkově již šestá kniha nejpilnějších českých cyklocestovatelů a cyklospisovatelů Lucie Kovaříkové a Michala Jona, kteří v letech 2002–2005 objeli na kolech svět a našlapali při tom 68 175 km, se od těch předchozích v mnohém liší.
Tentokrát nejeli sami, společnost jim dělal další člen rodiny, Sir Ernest Henry Shackleton, zvaný prostě Ernest. Tento dvouletý 40kilový kříženec, kterého si jako štěně přivezli z psího útulku, se vezl ve speciálním psím vozíku za svým páníčkem, ale velkou část denních etap naběhal po vlastních tlapkách.
Na cestě byli všichni přes 60 dní, navštívili 7 zemí a ujeli více než 5400 km. Projeli Německo, Nizozemsko, Belgii, Francii, Švýcarsko, Lichtenštejnsko a Rakousko. Ernest naběhal průměrně kolem 20 kilometrů denně. Celkem mu páníčkové napočítali 871 naběhaných kilometrů. Nejvíc za den jich bylo 29 po Innské cyklostezce před Passovem.
Kniha není jen obyčejným cestopisem, naleznete v ní vtipné komentáře k fotografiím z psího pohledu a dojemné povídání o tom, jak se pejsek dostal do psího útulku a jak byl z něho vysvobozen. Nechybí tu rady a tipy jak cestovat se psem na kole, jakou výbavu mu pořídit, jaký cestovní doklad do zahraničí musí mít, co vzít do psí lékárničky a podobně.
Cesta se psím kamarádem přináší samozřejmě spoustu legrace a kuriózních situací, které by se jindy nepřihodily. Každý den pejsek něčím překvapí, nasmějete se víc, než kdybyste cestovali sami. Pes je také spolehlivým zprostředkovatelem kontaktů, díky němu se s vámi každou chvíli někdo dá do řeči. Zpočátku si sice budete muset zvykat na trošku jiný rytmus jízdy a v řadě věcí se přizpůsobovat psovi, ale nakonec se z vás stanou rovnocenní partneři.
Lucka s Michalem vás v této knize přesvědčí, že takovou cestu si pes vyloženě užívá, že ho baví objevovat každý den nové věci a nové pachy, je veselý a spokojený.

Štítky:
Státy, kultury, národy,
Evropa – vlastivěda,
Hobby,
Člověk a zvíře,
Cykloturistika,
Cykloturistika – evropa


Z útulku až k moři na kole se psem Ernestem


Přečtěte si knihu Z útulku až k moři na kole se psem Ernestem online zdarma

Kód: D0007341
EAN: 9788087193037
ISBN: 978-80-87193-03-7
Nakladatel: Cykloknihy
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran: 84
Rok vydání: 2008
Rozměry: 210,0×297,0x8,0mm
Váha: 616g
Jazyk: Česky
Kategorie: Cestopisy a reportáže