Vzpomínání

Posted by

Vzpomínání

Stáhnout knihu Vzpomínání zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Hraběnka Eleonora Dujková rozená Bubna-Litic nenapsala jen obyčejné memoáry, kterých jsou plná knihkupectví. Ano, narodit se za první republiky do staroslavné šlechtické rodiny, už to je zárodkem pozdějších dramat. Avšak autorka mezi nás vstupuje především jako žena a matka. Jako by už od raného věku věděla, že láska a potomstvo jsou důležitější než lesk erbu – na který navíc totality dvacátého století tak rády plivaly.
Neznamená to však, že bychom nemohli sledovat zvraty, jež provázely její dosavadní dlouhý a plodný život a které přinášela z kloubů vymknutá doba. Uveďme jen dobu protektorátu, kdy její otec Mikuláš, český vlastenec, usedl do vlády Aloise Eliáše, aby byl po osvobození „odměněn“ déle než rok trvající vazbou, devětačtyřicátý, v němž soudruzi využili okamžiku, kdy byla celá rodina na pohřbu dědečka Michaela, a zámek zabrali tak, že několikaměsíční dcera Marketa musela čekat na nic netušící maminku na mraze před bránou, či osmašedesátý, kdy výstřely z ruských tanků poznamenaly interiér bytu Dujkových na Palackého náměstí v Praze.
Po revoluci byly Eleonoře a jejímu bratrovi Adamovi vráceny zámky Doudleby nad Orlicí a Horní Jelení, přičemž paní hraběnka a její potomci dnes sídlí tam, kam rod Bubna-Litic patří už od roku 1590 a kam jste i touto knihou srdečně zváni – na unikátním a nádherném zámku Doudleby nad Orlicí.

Štítky:
Vzpomínky,
20.-21. stol.,
Autobiografické vzpomínky,
Šlechtičny,
Šlechtičny – česko


Vzpomínání


Přečtěte si knihu Vzpomínání online zdarma

Kód: D0244664
EAN: 9788074750595
ISBN: 978-80-7475-059-5
Nakladatel: Čas
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran: 136
Rok vydání: 2014
Rozměry: 149,0×211,0x12,0mm
Váha: 268g
Jazyk: Česky
Kategorie: Faktografická biografie