Vyživovací povinnost po rekodifikaci

Posted by

Vyživovací povinnost po rekodifikaci

Stáhnout knihu Vyživovací povinnost po rekodifikaci zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Publikace přehledně a srozumitelně seznamuje s vyživovací povinností v rodině, ale i např. mezi rozvedenými manžely či dalšími příbuznými, vše po nabytí účinnosti zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.

Obsahuje přehled všech druhů vyživovací povinnosti, výklad doporučujících „tabulek“ pro výpočet výživného i odpovědi na nejčastější dotazy, které bývají v souvislosti s problematikou výživného právníkům pokládány. Autorka upozorňuje na nejdůležitější judikáty a rozhodovací tendence českých soudů.Text pojednává i o novém institutu – právu na zaopatření.

Pro úplnost je uvedena nejen aktuální zákonná úprava výživného podle občanského zákoníku, ale rovněž výňatky ze zákona o registrovaném partnerství a trestního zákoníku.

Další část příručky popisuje soudní projednávání výživného včetně výkonu rozhodnutí. Následuje výčet trestněprávních sankcí v případě porušení vyživovací povinnosti a problematika výživného s mezinárodním prvkem.

Velký prostor je věnován praktickým vzorům a příkladům nejčastějších podání, žalob a dohod o výživném. Kniha také obsahuje informace o výkonu rozhodnutí a sankce, které stihnout povinnou osobu, vyhýbající se dobrovolnému plnění vyživovací povinnosti.

Příručka je psána především pro neprávnickou veřejnost, poučení v ní však mohou nalézt i odborníci zabývající se rodinnou problematikou – sociální pracovníci, matrikáři, advokáti či manželští poradci.

Štítky:
Vyživovací povinnost – česko,
Vyživovací povinnost


Vyživovací povinnost po rekodifikaci


Přečtěte si knihu Vyživovací povinnost po rekodifikaci online zdarma

Kód: D0233661
EAN: 9788075020239
ISBN: 978-80-7502-023-9
Nakladatel: Leges
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Rozměry: 148,0×208,0x11,0mm
Jazyk: Česky
Kategorie: Právo, politologie, sociologie