Ve službě republice

Posted by

Ve službě republice

Stáhnout knihu Ve službě republice zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Jiří Paroubek ve své knize Ve službě republice nechává nahlédnout do světa vysoké mezinárodní politiky.


Jiří Paroubek přináší osobní charakteristiky státníků a politiků, se kterými se setkával v letech 2005-2010 jako český premiér či předseda ČSSD. Vedle osobnostních charakteristik a osobních poznámek u jednotlivých zahraničních politiků přináší autor také jejich stručné životopisy. V knize defilují politikové světového jména – Tony Blair, Jacques Chirac, Bill Clinton, George W. Bush, Gerhard Schröder, Göran Persson a další. Čtenář v ní ale nalezne i mnohé, kteří v evropském či světovém měřítku sice tolik neznamenají, ale jsou výraznými a dominantními osobnostmi ve svých zemích.


V knize Jiřího Paroubka se tak objevuje významná část světové politické elity – těch, kteří už ve vysoké politice nejsou, i těch, kteří tam stále úspěšně působí. Pro čtenáře, kteří se hlouběji zabývají mezinárodní politikou, jsou v přehledných tabulkách uvedeny výsledky parlamentních voleb téměř ve všech významnějších zemích s pluralitním politickým systémem.


Na základě svých zkušeností autor formuluje vlastní alternativu české zahraniční politiky. Podstata jeho přístupu spočívá v maximální otevřenosti České republiky vůči Evropské unii, rozvíjení euroatlantické vazby a vstřícnost zejména v oblasti hospodářské spolupráce (příliv investic, zvyšování obchodní výměny) vůči mocnostem označovaným zkratkou BRICS – Brazílii, Rusku, Indii, Číně a Jihoafrické republice.

Štítky:
Svět a politika,
Vzpomínky,
20-21. století,
Autobiografické vzpomínky,
Medailony,
Politici,
Předsedové vlády,
Články,
Zahraniční politika,
Politici – česko,
Zahraniční politika – česko,
Paroubek, jiří, 1952-,
Předsedové vlády – česko,
Historie,
Osobnosti historie


Ve službě republice


Přečtěte si knihu Ve službě republice online zdarma

Kód: D0000669
EAN: 9788072602513
ISBN: 978-80-7260-251-3
Nakladatel: Prostor
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Počet stran: 364
Rozměry: 150,0×220,0x35,0mm
Váha: 614g
Jazyk: Česky
Kategorie: Politologie a politika