Utajená zákulisí

Posted by

Utajená zákulisí

Stáhnout knihu Utajená zákulisí zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Kniha Miroslava Polreicha je ojedinělým a unikátním svědectvím o mezinárodně politických událostech poslední doby. Rozkrývá pozadí a dává přehled o politické geografii rozhodujících diplomatických postupů při přípravě a průběhu transformačního procesu se zvláštním zaměřením na stav a předpokládaný vývoj bezpečnostního prostředí. Poskytuje konkrétní rozbor současných politických podmínek USA, Ruska, Číny a jejich vzájemné závislosti.
Na uvedených příkladech charakterizuje v podstatě pozitivní, ale i kontraverzní roli české účasti na těchto událostech, ke kterým poskytuje nové, dosud ne zcela známé informace. Poukazuje otevřeně a kriticky na odpovědnost zainteresovaných osob a organizací. Zachovává teoreticko-analytický přístup z pohledu mezinárodních vztahů, práva a organizací (OSN, EU, NATO), které jsou nejenom věcně charakterizovány, ale podrobeny celkovému hodnocení z hlediska možného perspektivního vývoje. Kniha je pojata i jako metodologické vodítko pro vnímání podstaty funkce zahraniční služby .
Autor ve své knize vychází z aktivního působení v diplomatické a zpravodajské službě. Sugestivně podává svědectví o pozadí jeho napojení na zpravodajské služby SSSR a USA při řešení globálních konfliktních a krizových situací. Kniha je určená všem vnímavým čtenářům, studentům vysokých škol a učitelům mezinárodních vztahů a dějepisu.

Štítky:
Historie


Utajená zákulisí


Přečtěte si knihu Utajená zákulisí online zdarma

Kód: D0009224
EAN: 9788072292325
ISBN: 978-80-7229-232-5
Nakladatel: Petrklíč
Vazba: Brožovaná bez přebalu matná
Počet stran: 300
Rok vydání: 2009
Rozměry: 145,0×205,0x20,0mm
Váha: 43g
Jazyk: Česky
Kategorie: Moderní dějiny