Umlčené hlasy – Dětské válečné deníky od 1. světové války po Irák

Posted by

Umlčené hlasy - Dětské válečné deníky od 1. světové války po Irák

Stáhnout knihu Umlčené hlasy – Dětské válečné deníky od 1. světové války po Irák zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Rok 1992 prožila Zlata Filipović v úkrytu v Sarajevu. Deník, který si začala psát jako bezstarostná dvanáctiletá dívka, se stal deníkem válečným – záznamem zkázy, která ji obklopovala, a svědectvím o životě dítěte ve městě pod palbou. Zlatin deník nakonec vyšel knižně v 35 jazycích a dodnes se čte na školách po celém světě.
Její životní zkušenost stála u zrodu unikátního projektu. Společně s Melanie Challenger strávila Zlata Filipović poslední dva roky sbíráním válečných deníků z celého světa, z nichž mnohé nikdy nebyly publikovány nebo byly dávno zapomenuté. Jejich autory jsou děti či mladí lidé do dvaadvaceti let, kteří od roku 1914 do současnosti zažili nejrůznější válečné konflikty, války občanské nebo světové.
Soubor válečných deníků, jenž se Zlatě Filipović společně s Melanií Challenger podařilo shromáždit a který nyní vychází pod názvem Umlčené hlasy i v češtině, zachycuje univerzální zkušenost mladých lidí s válkou, ať už se odehrává kdykoliv a kdekoliv. Deníky jsou svědkem jejich zoufalství, zmatenosti, pocitů nespravedlnosti a bolesti, ale i každodenních událostí, snahy žít normálním životem, dospívání, naděje, humoru, plánů do budoucna…
Ačkoliv tyto zkušenosti pocházejí z různých míst světa a zahrnují období téměř celého století, jako by spolu mluvily, soucítily spolu a zněly jedním hlasem ukradeného dětství a mládí, které se nikdy nevrátí.

Štítky:
Války,
Historie,
Deník 


Umlčené hlasy – Dětské válečné deníky od 1. světové války po Irák


Přečtěte si knihu Umlčené hlasy – Dětské válečné deníky od 1. světové války po Irák online zdarma

Kód: D0015502
EAN: 9788070219058
ISBN: 978-80-7021-905-8
Nakladatel: Vyšehrad
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 288
Rok vydání: 2008
Rozměry: 130,0×205,0x19,0mm
Váha: 38g
Jazyk: Česky
Kategorie: Světová próza