Touha a žádostivost v dějinách evropské filosofie

Posted by

Touha a žádostivost v dějinách evropské filosofie

Stáhnout knihu Touha a žádostivost v dějinách evropské filosofie zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Jak napovídá název této knihy, jejím cílem je podat komplexní a zároveň přehledný výklad rozmanitých způsobů, jimiž byla v dějinách evropské filosofie pojímána povaha a úloha touhy, žádostivosti a dalších obdobných typů usilování. S tímto tématem se můžeme setkat v rozličných kontextech, sahajících od antropologických, etických či politických úvah až po ontologické koncepce absolutna, a v této šíři se mu věnují i autoři jednotlivých kapitol. Předkládaný průřez se přitom snaží alespoň rámcově obsáhnout všechny základní koncepce touhy a žádostivosti objevující se v časovém období sahajícím od Platóna a Aristotela až po filosofii G. Deleuze a F. Guattariho či po současnou fenomenologii, zastoupenou úvahou R. Barbarase.

Tato kniha je určena jak odborným zájemcům v oboru filosofie, tak širší veřejnosti a umožňuje hlouběji promyslet jednotlivé fasety i širší souvislosti tématu, které bývá často prezentováno zúženě a jednostranně.

Spoluautoři: Petr Adámek, Renaud Barbaras, Ladislav Benyovszky, Caterina Di Fazio, Milan Hanyš, Martin Charvát, Jakub Chavalka, Lenka Karfíková, Tomáš Machula, Jakub Marek, Jaroslav Novotný, Jan Palkoska, Martin Z. Pokorný, Stanislav Synek, Martin Vrabec, Richard Zika

Štítky:
Monografie,
Kolektivní monografie,
Evropská filozofie,
Emoce,
Emoce – filozofické pojetí


Touha a žádostivost v dějinách evropské filosofie


Přečtěte si knihu Touha a žádostivost v dějinách evropské filosofie online zdarma

Kód: D0258207
EAN: 9788074760594
ISBN: 9788074760594
Nakladatel: Togga
Vazba: brožovaná
Počet stran: 418
Jazyk: Česky
Kategorie: Filozofie