Tisíc dnů v Benátkách – Nečekaná romance

Posted by

Tisíc dnů v Benátkách - Nečekaná romance

Stáhnout knihu Tisíc dnů v Benátkách – Nečekaná romance zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Když Fernando spatřil Marlenu v benátské kavárně, byl si jist, že našel tu pravou. Marlena, rozvedená americká šéfkuchařka píšící knihy o jídle, si zdaleka tak jistá nebyla. Se svým životem byla spokojená. Ale po několika měsících známosti s Fernandem prodala svůj dům v St. Louis, opustila svou práci, vzdala se většiny svého majetku, políbila na rozloučenou své dvě odrostlé děti a přestěhovala se do Benátek, aby si vzala “cizince”, jak sama Fernandovi říká. Náhle sedí v sladce vonící pasticcerii, prochází se paláci ze šestnáctého století, renovuje byt s vyhlídkou na moře a chystá svatbu v starobylém kostelíčku.

Ale není to zdaleka tak jednoduché. Fernando neumí anglicky. Marlena se italsky domluví pouze o jídle. On je introvertní pesimista. Ona rozvážná optimistka. Vyznává jasně červenou rtěnku a má ráda Normu Kamali. Její rtěnka mu připadá příliš nápadná a její jídla příliš slavnostní. “Vaříš jako na svátek,” vytýká jí. Fernando vyznává jednoduchost a právě to Marlena vůbec není.

Američanka přenesená do nového prostředí pomalu proniká do prapodivností benátské kultury a nám se dostává příležitosti přihlížet tomu, jak se dva lidé, pevně usazení ve svých zvycích, snaží vybudovat nový život ve dvojici. Nakonec Marlena naučí Fernanda, jak se uvolnit a užívat si života, a on ji dokáže, že něha a láskyplnost dosud nevymřely.

Tisíc dnů v Benátkách, prosycených vůněmi Itálie a jejích pokrmů, je skutečným příběhem ženy, která se zamilovala do muže i města.

Navrch je tu několik Marleniných lahodných receptů.

Štítky:
Pro ženy 


Tisíc dnů v Benátkách – Nečekaná romance


Přečtěte si knihu Tisíc dnů v Benátkách – Nečekaná romance online zdarma

Kód: D0027370
EAN: 9788073412456
ISBN: 80-7341-245-4
Nakladatel: BB ART
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Počet stran: 220
Rok vydání: 2004
Rozměry: 135,0×206,0x21,0mm
Váha: 354g
Jazyk: Česky
Kategorie: Společenské romány