Tanečnice

Posted by

Tanečnice

Stáhnout knihu Tanečnice zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Nový román Barryho Unsworthe zavede čtenáře na Sicílii 12. století. Na bohatý a vzkvétající dvůr dorazí i normanský šlechtic Thurstan…
Mladý Thurstan Beauchamp je muž, s nímž si osud hned několikrát pohrál. Připravoval se na dráhu křesťanského rytíře, ovšem nakonec skončil jako úředník muslimského dívánu. A když už se smířil s tím, že si bude pomalu budovat kariéru dvorského úředníka, vstoupily do jeho života dvě ženy. Obě jej neodolatelně přitahují a každá z nich představuje jeden aspekt sicilské společnosti. Ta se zmítá v chaosu, který hrozí každou chvíli přerůst v otevřený konflikt. Někdejší idyla soužití křesťanů a muslimů se rozplývá. Král Roger, jenž vyrostl mezi muslimy a obklopil se muslimskými rádci, se ocitá pod čím dál větším tlakem římské kurie a navíc zvenčí musí čelit nebezpečí byzantského vpádu. Nesemele soukolí dvorských intrik i mladého Thurstana, který se stále ještě nevzdává svého rytířského snu? A se kterou z žen nakonec spojí svůj osud?
Stejně jako v předchozích románech Cukr a rum nebo Posvátný hlad, i zde Barry Unsworth osvědčil schopnosti nabídnout čtenářům strhující příběh na dokonale prokresleném pozadí. A stejně jako v minulých románech, i zde jej přitahuje nostalgický obraz země, jež kdysi harmonicky vzkvétala, ale kterou teď ničí vnitřní svár.


Tanečnice


Přečtěte si knihu Tanečnice online zdarma

Kód: D0019195
EAN: 9788073810917
ISBN: 80-7381-091-3
Nakladatel: BB ART
Vazba: Pevná s přebalem matná
Počet stran: 334
Rok vydání: 2007
Rozměry: 160,0×210,0x35,0mm
Váha: 544g
Jazyk: Česky
Kategorie: Historické romány