Tajomstvo pátra Pia a Karola Wojtyłu (SK)

Posted by

Tajomstvo pátra Pia a Karola Wojtyłu

Stáhnout knihu Tajomstvo pátra Pia a Karola Wojtyłu (SK) zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Príbeh zázračného uzdravenia psychiatričky Dr. Wandy Półtawskej, ktorá bola na žiadosť Karola Wojtylu zázračne uzdravená na príhovor pátra Pia.

Kniha, ktorá vychádza v čase, keď prebieha proces blahorečenia Božieho služobníka pápeža Jána Pavla II., sa vracia do obdobia, keď mladý kňaz Karol Wojtyła študoval v Ríme a navštívil San Giovanni Rotondo. Autor oddeľuje autentické fakty od legiend, ktoré sa vytvorili o významnom stretnutí Karola Wojtyłu s pátrom Piom z Pietrelciny. Nachádza svedkov udalostí a ukazuje, v čom spočíva mimoriadne duchovné puto medzi dvomi velikánmi Cirkvi. Hlavnou témou knihy je stretnutie Karola Wojtyłu s kapucínskym stigmatikom, ktoré sa udialo v roku 1948, keď mladý poľský kňaz navštívil San Giovanni Rotondo. Druhá udalosť, na ktorú Tornielli sústreďuje svoju pozornosť a ktorá spojila obe osobnosti, je zázračné uzdravenie poľskej psychiatričky Dr. Wandy Półtawskej na žiadosť Karola Wojtyłu na príhovor pátra Pia. Čitateľ tu nájde odpoveď na otázku, čím osobnosť a spiritualita pátra Pia zapôsobila na Jána Pavla II. a ako tento vzťah ovplyvnil proces svätorečenia rehoľníka. Fakty sú podložené dokumentmi a výpoveďami svedkov, ako aj samotnej uzdravenej.

Andrea Tornielli – známy vatikanista, taliansky novinár (“Il Giornale”), ktorý spolupracuje s mnohými medzinárodnými časopismi. Je autorom viacerých publikácií s tematikou o aktuálnych otázkach Cirkvi.


Tajomstvo pátra Pia a Karola Wojtyłu (SK)


Přečtěte si knihu Tajomstvo pátra Pia a Karola Wojtyłu (SK) online zdarma

Kód: D0112968
EAN: 9788097026837
ISBN: 978-80-970268-3-7
Nakladatel: SALI-FOTO
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran: 136
Rozměry: 150,0×210,0x16,0mm
Váha: 386g
Jazyk: Slovensky
Kategorie: Křesťanství