Tajemství moravských sklípků – I.

Posted by

Tajemství moravských sklípků - I.

Stáhnout knihu Tajemství moravských sklípků – I. zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Mnoho moravských vinařských obcí zapůsobí na návštěvníky tak, že se mají nutkavou potřebu se do nich stále vracet – kvůli vínům, sklepům, lidem, okolní krajině. Pokusit se zmapovat taková místa, to si vytkla za cíl nová edice Tajemství moravských sklípků. První publikace je věnována Šatovu na Znojemsku – obci ležící těsně u rakouských hranic, která má za sebou pohnuté osudy zejména ve dvacátém století. Šatov – obklopen ze všech stran vinicemi a slunečnicovými poli – však v sobě skrývá množství paradoxů, ducha zádumčivého i veselého, odtažitého i pohostinného, nastavuje tvář líbivou i stopy šrámů klikatých dějin.
Jako sídlo Znovínu Znojmo s bohatou nabídkou služeb pro návštěvníky se Šatov už napevno zapsal do itinerářů vinařských turistů. A kdo zavítá do Šatova, těžko vynechá Moravský sklípek – gastronomické, vinařské i kulturní zařízení, kterému vládne sommelier Jiří Dočekal se svou manželkou Květou a nepočetným personálem.
Knížka, která vznikla z jeho popudu, představuje v současných i dobových fotografiích různé tváře Šatova, v kuchařských receptech pak kulinářské speciality z Moravského sklípku, které si mohou návštěvníci doma znovu připomenout, a v tipech na víno aktuální produkci Znojemské podoblasti počínaje velkým Znovínem a konče malými rodinnými sklepy.

Štítky:
Recepty,
Jídla,
Jídla – příprava


Tajemství moravských sklípků – I.


Přečtěte si knihu Tajemství moravských sklípků – I. online zdarma

Kód: D0085786
EAN: 9788073500658
ISBN: 80-7350-065-5
Nakladatel: Newsletter
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 72
Rok vydání: 2007
Rozměry: 10,0×195,0x5,0mm
Váha: 92g
Jazyk: Česky
Kategorie: Tabák a alkohol