Tajemné stezky – Kouzelnou Šumavou

Posted by

Tajemné stezky - Kouzelnou Šumavou

Stáhnout knihu Tajemné stezky – Kouzelnou Šumavou zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Šumava. Kraj zadumaný, drsný, neuvěřitelně půvabný. Kraj jenž učaroval řadě poetů i prozaiků, kraj, který nadchl spoustu umělců výtvarných. Nemusíme být spisovateli, malíři či uměleckými fotografy, abychom při vyslovení jména Šumava chápavě přikývli.
Někdo zná lyžařské sjezdovky, jiný navštívil všechny šumavské vrcholy, další kdysi viděl dřevěné šumavské domy ve Volarech či ve Vimperku… Ano, všichni mají pravdu – anebo přesněji – kousek pravdy. Tohle všechno na Šumavě najdete. Jenže ono je toho daleko víc! Šumava – to je kraj, o němž by se dalo vyprávět možná déle, než jak činila pověstná Šeherezáda. A pořád by bylo možno nalézat nové blyštivé kaménky dosud nepoznaného. Ani tato knížka zdaleka nevyčerpá všechnu tu krásu do níž je neokázale a přesto tak jímavě oděna Šumava.
Čtenář se pravda podívá, nejen do některých zajímavých míst, zajde k jezerům, ale dostane se i tam, kam ho neláká bombastická reklama. Může se i trochu bát, třeba až si přečte o železnorudských umrlčích prknech. Může se (zase na jiné stránce) osvěžit vůní klatovských karafiátů. Ale může se třeba vrátit o léta nazpět, a pak se v podsušické chaloupce, kde právě vyrábějí podomácku zápalky, málem udusí sirným smradem.
Ale dost! Proč vést našeho čtenáře za ručičku? Však on si, až se prokouše na samý konec šumavským jídlem, vybere sám, kde se při putování kouzelnou Šumavou zastavit.

Štítky:
Šumava,
Česká republika


Tajemné stezky – Kouzelnou Šumavou


Přečtěte si knihu Tajemné stezky – Kouzelnou Šumavou online zdarma

Kód: D0073952
EAN: 9788086367446
ISBN: 80-86367-44-4
Nakladatel: Regia
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran: 204
Rok vydání: 2004
Rozměry: 150,0×210,0x22,0mm
Váha: 355g
Jazyk: Česky
Kategorie: Mapy a průvodci ČR