Svět posvátných kamenů 2.

Posted by

Svět posvátných kamenů 2.

Stáhnout knihu Svět posvátných kamenů 2. zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Dvoudílná kniha Svět posvátných kamenů je ojedinělým dílem, které nabízí procházku dlouhou celé statisíce let, směřující k pochopení posvátnosti jako důležitého principu lidské existence.
Zatímco kapitoly prvního dílu byly věnovány megalitickým hrobkám, menhirům, dolmenům a kamenným kruhům. Přiblížily rozsáhlost a bohatost megalitického světa, který zřejmě spojovalo jednotné celoplanetární náboženství.
Druhý díl se podrobně zabývá posvátností kamenů v Čechách a na Moravě. Součástí tohoto světa byly i kameny, které považujeme za přírodní útvary, ovšem jenž mohly být objekty neznámých kultů. Stejně jako v mnoha částech světa existují i na našem území vztyčené kamenné stély, menhiry, dolmeny, kamenné řady a kruhy. V České kotlině však narazíme na mnoha místech i na záhadné kamenné struktury, které geologie vysvětluje příliš mechanicky a málo věrohodně. Můžeme se domnívat, a patrně právem, že právě tato místa, kterých je na planetě celá řada, souvisela s posvátností a nám utajenými kultovními praktikami. V této knize se poprvé setkáme s doposud nevyjasněným problémem pokřesťanšťování megalitů a s problematikou tak zvaných smírčích křížů. Úctu ke kamenům převzali i Slované a kapitola o této problematice, o významu kamenů ve slovanském pohanství a předložení možných důkazů její existence budou jistým překvapením. Neméně objevná je také interpretace skalních plastik v Liběchově, stejně jako principy posvátnosti kamene přenesené do současného umění.

Štítky:
Archeologické nálezy,
Rituály a obřady,
Spiritualita,
Rituály a obřady – doba kamenná,
Archeologické nálezy – česko,
Archeologické nálezy – země světa,
Megalitické památky – země světa,
Spiritualita – doba kamenná,
Megalitické památky – česko,
Megalitické památky,
Populárně-naučné


Svět posvátných kamenů 2.


Přečtěte si knihu Svět posvátných kamenů 2. online zdarma

Kód: D0022115
EAN: 9788072812394
ISBN: 80-7281-239-4
Nakladatel: Eminent
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran: 428
Rok vydání: 2006
Rozměry: 169,0×240,0x20,0mm
Váha: 783g
Jazyk: Česky
Kategorie: Mystika, kabala