Stauffenberg – Muž, který chtěl zabít Hitlera

Posted by

Stauffenberg - Muž, který chtěl zabít Hitlera

Stáhnout knihu Stauffenberg – Muž, který chtěl zabít Hitlera zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Proč selhal atentát na Adolfa Hitlera? Kdo stál v čele jeho příprav? Znamenala bitva u Stalingradu na přelomu let 1942-1943 především pro mladší důstojníky Wehrmachtu skutečně politický zvrat? Jak vznikl a fungoval nejen politický, ale i vojenský odboj proti Třetí říši? Kdo stál v čele obou složek hnutí odporu? Kdo byli muži “20. července”, jaké měli plány a co je vůbec přimělo porušit svou přísahu a postavit se proti nacistické mašinerii?
Odpovědi nejen na tyto otázky přináší kniha, jež není jen obyčejným životopisem plukovníka hraběte Clause Schenka von Stauffenberga, člověka, jenž spáchal atentát na říšského kancléře a vůdce německého lidu Adolfa Hitlera. Přináší pohled na osud jednoho z mužů, kteří představovali “druhé” Německo. Stát, který měl vzniknout po odstranění nacistického diktátora a jeho režimu.
Claus von Stauffenberg byl potomkem rodiny, která po staletí patřila ke švábskému a franckému říšskému rytířstvu. Rozhodl se pro kariéru důstojníka. Všude, kde působil, si díky své píli a nadání získal respekt a úctu nadřízených i podřízených. Po roce 1933 se dal do služeb nacistické ideologie a věřil, že nový vůdce vrátí Německu zpět jeho sílu a velikost. Postupně v průběhu války si však začal uvědomovat, že se zmýlil. Po hluboké a bolestivé vnitřní hodnotové proměně dospěl k názoru, že jedinou nadějí na záchranu Německa je odstranění Adolfa Hitlera. Tato rozhodnutí znamenalo začátek cesty, během níž se z něj stal nejaktivnější bojovník proti Třetí říši a na jejímž konci, 20. července 1944, jej, těžce zraněného z bojů v Africe, čekala role atentátníka.
Operace “Valkýra”, což byl tajný název akce na odstranění Adolfa Hitlera, se těší trvalému zájmu historiků, novinářů i filmových tvůrců. V zatím posledním připravovaném filmu, který už při svém vzniku vyvolal velký zájem, vytvořil hlavní roli Tom Cruise.

Štítky:
Svět a politika,
Vojenství,
Politici,
Politici – německo,
Nacisté – německo,
Hitler, adolf, 1889-1945,
Nacisté,
Protifašistický odboj,
Války,
1944,
Diktátoři,
Protifašistický odboj – německo,
Pokusy o atentát – německo,
Pokusy o atentát,
20. století, 1933-1945,
Nacisté – německo – 20. století,
Politici – německo – 20. století,
Schenk von stauffenberg, claus, 1907-1944,
Historie,
Hitler ,
Wehrmacht


Stauffenberg – Muž, který chtěl zabít Hitlera


Přečtěte si knihu Stauffenberg – Muž, který chtěl zabít Hitlera online zdarma

Kód: D0102098
EAN: 9788086891941
ISBN: 978-80-86891-94-1
Nakladatel: Víkend
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Počet stran: 366
Rok vydání: 2008
Rozměry: 137,0×208,0x29,0mm
Váha: 402g
Jazyk: Česky
Kategorie: Military a válečná fakta