Současná psychoterapie

Posted by

Současná psychoterapie

Stáhnout knihu Současná psychoterapie zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Kniha mapuje podobu psychoterapie a proměnu jejích hlavních přístupů v současnosti. Velký prostor je věnován soudobé psychoanalýze, dynamické terapii, KBT, gestalt terapii, prožitkové terapii, rodinné terapii, systemickým přístupům i integraci psychoterapeutických směrů. Zařazeny jsou kazuistiky pěti terapeutů a jejich vzájemné komentáře ke své práci. Mezi další témata knihy patří: situace oboru v Evropě, práce s emocemi, práce s tělem, příběhy v terapii, psychoterapie v medicíně a v sociální rehabilitaci, kombinace psychoterapie a farmakoterapie, platby za psychoterapii, etika v psychoterapii, východní a kulturní vlivy, výzkumy účinnosti, expresivní metody a alternativní terapie.
Doc. Zbyněk Vybíral byl od roku 1990 šéfredaktorem časopisu Konfrontace, nyní řídí časopis Psychoterapie. Vede katedru psychologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně, kde založil magisterské studium psychoterapie.
MUDr. Jan Roubal je lektorem, supervizorem a praktikujícím psychoterapeutem v gestalt terapii, přednáší rovněž na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně.
K sepsání kapitol byli přizváni přední čeští a slovenští představitelé jednotlivých směrů.

Štítky:
Monografie,
Psychoterapie,
Psychologie a sociologie,
Kolektivní monografie,
Rap


Současná psychoterapie


Přečtěte si knihu Současná psychoterapie online zdarma

Kód: D0112000
EAN: 9788073676827
ISBN: 978-80-7367-682-7
Nakladatel: PORTÁL
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran: 744
Rok vydání: 2010
Rozměry: 170,0×240,0x44,0mm
Váha: 1000g
Jazyk: Česky
Kategorie: Psychologie