Sedm prvků, které změnily svět

Posted by

Sedm prvků, které změnily svět

Stáhnout knihu Sedm prvků, které změnily svět zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Revoluční kniha britského autora Johna Browneho, která se stala bestsellerem ve Velké Británii a USA, netradičním způsobem představuje základy současného hospodářského vývoje prostřednictvím sedmi chemických prvků, které změnily svět.
Srozumitelným jazykem vysvětluje autor čtenářům způsoby využití ŽELEZA, UHLÍKU, ZLATA, STŘÍBRA, URANU, TITANU a KŘEMÍKU v jednotlivých historických epochách a pomocí příkladů ukazuje, jakým způsobem ovlivnil daný prvek společnost a její rozvoj.
Kniha přináší naprosto nový pohled na moderní svět a na faktory, jež vedly k jeho prosperitě a růstu životní úrovně drtivé většiny jeho obyvatel. Obsahově unikátní dílo kombinuje vědecké poznatky s historií a politikou a poutavou formou přibližuje čtenářům například to, jak zemní plyn transformoval současnou energetiku nebo jak křemík odstartoval technologickou revoluci.
Kromě svého faktického obsahu je kniha cenná také osobou autora, kterým je lord John Browne, bývalý ředitel ropné společnosti BP (British Petroleum), patřící mezi pět největších firem na světě. Díky svým bohatým zkušenostem prezentuje John Browne v knize s unikátním nadhledem základní kameny současného hospodářského vývoje a to pohledem člověka z nejvyššího patra světového byznysu.

Štítky:
Pojednání,
Věda a společnost,
Výrobní technologie,
Chemické prvky


Sedm prvků, které změnily svět


Přečtěte si knihu Sedm prvků, které změnily svět online zdarma

Kód: D0264470
EAN: 9788087973059
ISBN: 978-80-87973-05-9
Nakladatel: No Limits
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran: 276
Rok vydání: 2015
Rozměry: 157,0×214,0x32,0mm
Váha: 5g
Jazyk: Česky
Kategorie: Chemie