Ruiny

Posted by

Ruiny

Stáhnout knihu Ruiny zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Scott Smith, proslul již debutovým thrillerem Jednoduchý plán z roku 1993, a jeho popularita mezi fanoušky napínavých příběhů ještě více vzrostla, když za filmový scénář, který si sám podle kultovní knihy napsal, získal o pět let později prestižního Oscara. Po tvůrčí odmlce se nyní vrací s dlouho očekávaným hororem Ruiny, aby ukázal, že je skutečným mistrem žánru s vypravěčskými schopnostmi, díky nimž Stephen King četbu románu přirovnal k jedinému dlouhému výkřiku hrůzy.

Několik přátel se v mexické džungli dostane do situace, o níž se jim dosud nezdálo ani v nejčernějších snech – uvězněni na pahorku uprostřed zakázané mýtiny zjišťují, že liány, které je obklopují, mezi sebou dokáží komunikovat, napodobovat zvuky i lidské hlasy, předvídat, plánovat – a chladnokrevně zabíjet.
Dva mladé americké páry se na dovolené v Mexiku vydají do tábora archeologů zkoumajících prastaré ruiny hluboko v džungli. Tam ale vstoupí na zapovězenou mýtinu a překročí tabu.
Šest mladých lidí obklíčených indiány ozbrojenými puškami i luky zprvu odmítá brát tuto absurdní situaci vážně, záhy je ale realita zasáhne plnou silou: na pahorku pod příkrovem lián naleznou pozůstatky archeologické výpravy Nezbývá jim než čekat na pomoc zvenčí.
A pak dole v šachtě vprostřed plošiny pahorku uslyší vyzvánět mobilní telefon. Když se k této naději na záchranu spouští Pablo, lano se přetrhne. I tam, v naprosté tmě, rostou podivné liány deroucí se z boční chodby, která se táhne bůhví kam. A tyto liány poprvé zaútočí, když se na pomoc Pablovi vydává Eric. To, co o nich skupina přátel postupně zjišťuje, je čím dál děsivější: dokáží mezi sebou komunikovat, napodobovat zvuky i hlasy, předvídat, plánovat – a zabíjet.
První zemře Amy, druhý Pablo. Kdo bude další?


Ruiny


Přečtěte si knihu Ruiny online zdarma

Kód: D0091976
EAN: 9788024219073
ISBN: 80-242-1907-7
Nakladatel: Knižní klub
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Počet stran: 430
Rok vydání: 2007
Rozměry: 135,0×207,0x31,0mm
Váha: 408g
Jazyk: Česky
Kategorie: Dobrodružství a western