Rudý šál

Posted by

Rudý šál

Stáhnout knihu Rudý šál zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Stalinistické Rusko ožívá
Přátelství Sofie Morozovové a Anny Fedorinové se začne aktem přátelské pomoci a podpory, když si Sofie v roce 1933 v sibiřském pracovním táboře zraní ruku. Od té chvíle se obě mladé ženy vzájemně podporují v každodenním zápase o přežití. Jen dvě věci dodávají Sofii sílu přežít – touha po svobodě a Annina vyprávění o kouzelném dospívání v předrevolučním Petrohradě.
Když křehká Anna onemocní tuberkulózou plic, Sofie se rozhodne utéct z lágru. Je odhodlaná najít Anninu celoživotní lásku Vasilije a s jeho pomocí zachránit Annu, která by nepřežila tisícikilometrové putování pěšky tajgou. Sofie se musí spolehnout na jedinou informaci, že Vasilij nyní žije pod novým jménem v uralské vesnici Tivil. Po dlouhém putování krásná a charismatická Sofie dorazí do hledané vesnice, kde neujde pozornosti místního cikána s nadpřirozenými schopnostmi, pohledného ředitele továrny Michaila Pašina a přísného předsedy kolchozu Alexeje Fomenka.
Tyto postavy se stanou mocným zdrojem nebezpečí pro Sofii i její velkou touhou. Na stránkách tohoto historického románu tak ožívá stalinistické Rusko rozervané vnitřním konfliktem. Autorčin vypravěčský talent nedovolí čtenáři odložit knihu dřív, než se doví, jaký osud čeká čtyři hlavní protagonisty románu.


Rudý šál


Přečtěte si knihu Rudý šál online zdarma

Kód: D0007064
EAN: 9788073817053
ISBN: 978-80-7381-705-3
Nakladatel: BB ART
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Počet stran: 424
Rok vydání: 2010
Rozměry: 160,0×217,0x44,0mm
Váha: 652g
Jazyk: Česky
Kategorie: Historické romány