Rezidence francouzské královské rodiny (nejen) v 17. století

Posted by

Rezidence francouzské královské rodiny (nejen) v 17. století

Stáhnout knihu Rezidence francouzské královské rodiny (nejen) v 17. století zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Autor se zaměřil na rezidence budované v 17. století Ludvíkem XIV. a jeho předky, neopomněl však ani ty renesanční, vystavěné jeho předchůdci, Valoisy, a tak čtenář navštíví Versailles, Marly či Trianon, rovněž ale Chambord, Blois či Chenonceau. Pochopitelně také pařížské paláce jako Louvre, Tuilerie či dnes málo známý Tournelles. Nechybí ani zastávky ve Fontainebleau, Saint – Germain, Compiegne nebo Vincennes.
Královi příbuzní (děti, levobočci, sourozenci a bratranci) se také realizovali – doba tomu přála – , a tak při putování po Île de France čtenář nahlédne do Meudonu, Choisy, Saint – Cloud, Rambouilletu, Sceaux, Chantilly i jinam a příbuzné navštíví i v jejich pařížských rezidencích: Palais – Royal, Soissonsu, Petit – Bourbonu, Lucemburském či Bourbonském paláci. Jako červená nit se vyprávěním vinou osudy Francie i královské rodiny v mnoha samostatných medailoncích. Knihu doplňuje bohatý obrazový materiál, genealogické tabulky a schematické mapky.

Štítky:
Svět a politika,
Monografie,
Architektura a památky,
Panovníci,
Panovníci – francie,
Zámky,
Architektonické památky,
Panovnické dynastie,
Paláce – dějiny,
Paláce,
Zámky – francie


Rezidence francouzské královské rodiny (nejen) v 17. století


Přečtěte si knihu Rezidence francouzské královské rodiny (nejen) v 17. století online zdarma

Kód: D0302529
EAN: 9788087241219
ISBN: 9788087241219
Nakladatel: Dvořák Petr
Vazba: vázaná
Počet stran: 211
Jazyk: Česky
Kategorie: Francie