Retro ČS – Co bylo (a nebylo) za reálného socialismu + stylová síťovka

Posted by

Retro ČS - Co bylo (a nebylo) za reálného socialismu + stylová síťovka

Stáhnout knihu Retro ČS – Co bylo (a nebylo) za reálného socialismu + stylová síťovka zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Co bylo (a nebylo) za reálného socialismu

Retro ČS čtenáře vrátí do let socialistického konzumu – k věcem každodenní spotřeby, které provázely (anebo v nedostatkové socialistické ekonomice naopak neprovázely) průměrného obyvatele Československa. Pestrý obrazový doprovod umožní každému připomenout si éru čtyř dekád před rokem 1989.

Autor s pomocí vlastních zkušeností a na základě dobové reklamy alespoň částečně rekonstruuje regály socialistických samoobsluh. Využívá bohatství osobního archivu, který patří určitě k nejrozsáhlejším u nás. Nebojte se do něj nahlédnout a svět, v němž bylo leccos jinak, si připomeňte, anebo třeba vůbec pro sebe objevte.

Ten svět, kde železná opona jednak znamenala občanské nevolnictví, zároveň ale i bezpečí rezervace pro původní domácí výrobu a specifické značky. Ty, které jsme v porevoluční euforii stejně vášnivě odvrhli, jako se k nim po nasycení těmi globálními nadšeně vracíme. Nechejte se unést snímky toho, co jste měli rádi, ať už v ústech, nebo v dětském pokoji, kde ani jedna z hraček nepocházela z Číny.

Připomeňte si dobovou reklamu, socialistickou estetiku, probuďte spolu s autorem své vzpomínky a podnikněte výlet do dějin některých oborů ekonomiky čtyř desetiletí po únoru 1948…

Vydejte se proti proudu času do světa, který byl lecjaký, jen ne černobílý.

Štítky:
Historie


Retro ČS – Co bylo (a nebylo) za reálného socialismu + stylová síťovka


Přečtěte si knihu Retro ČS – Co bylo (a nebylo) za reálného socialismu + stylová síťovka online zdarma

Kód: D0203859
EAN: 9788074625145
ISBN: 978-80-7462-514-5
Nakladatel: Jota
Vazba: Pevná bez přebalu matná
Počet stran: 246
Rok vydání: 2013
Rozměry: 250,0×360,0x25,0mm
Váha: 1448g
Jazyk: Česky
Kategorie: Moderní dějiny