Recept na vraždu a další povídky

Posted by

Recept na vraždu a další povídky

Stáhnout knihu Recept na vraždu a další povídky zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Antologie třiceti čtyř povídek, které vyšly v uplynulých padesáti letech v Alfred Hitchcock’s Mystery Magazine, měsíčníku specializujícím se na detektivní příběhy a žánr mystery. Editorka Linda Landriganová se při pořádání sborníku obrátila na samotné čtenáře, aby vybrali, které povídky by v antologii viděli nejraději. A ti rozhodli o tom, co bylo v uplynulém půlstoletí na americkém knižním trhu nejlepší a nejčtivější, protože to patřilo k tomu nejčtenějšímu. Mezi autory třiceti čtyř povídek figurují mimo jiné ti, kdo se dnes stali klasiky žánru: Donald E. Westlake, Lawrence Block, Ed McBain.

Po padesát let byl Alfred Hitchcock’s Mystery Magazine jedním z nejvýznačnějších časopisů publikujících povídky, jejichž autoři kladou zvýšený důraz na příběhy zahalené tajemstvím a děj plný napětí. Výroční antologie zahrnuje autory bestsellerů, jako je Ed McBain, Lawrence Block, Jan Burkeová a Sara Paretsky, abychom jmenovali alespoň některé z nejváženějších přispěvatelů časopisu v uplynulých pěti dekádách.

Antologie, vydaná v USA v roce oslav padesátého výročí založení Alfred Hitchcock’s Mystery Magazine, odráží bohatý obsah každého čísla: jsou zde moderní detektivky i příběhy s historickými reminiscencemi, povídky psané ve stylu drsné školy, humorně laděné prózy i tradiční díla žánru mystery. Od příspěvku Jima Thompsona z padesátých let, přes Donalda Westlaka a jeho příběh z let šedesátých až po nedávno uveřejněné prózy S. J. Rozanové, Martina Limóna a Rhys Bowenové, dokumentuje tato antologie půl století mistrovsky napsaných povídek.

Štítky:
Antologie


Recept na vraždu a další povídky


Přečtěte si knihu Recept na vraždu a další povídky online zdarma

Kód: D0017366
EAN: 9788073811471
ISBN: 80-7381-147-2
Nakladatel: BB ART
Vazba: Pevná s přebalem matná
Počet stran: 536
Rok vydání: 2007
Rozměry: 176,0×240,0x46,0mm
Váha: 92g
Jazyk: Česky
Kategorie: Detektivky a napětí