Psychologie dítěte

Posted by

Psychologie dítěte

Stáhnout knihu Psychologie dítěte zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Kniha shrnuje hlavní výsledky pětačtyřicetileté práce ženevské psychologické školy. Jean Piaget v ní spolu se svou žákyní a nástupkyní na ženevské univerzitě podává syntetický obraz vývoje dítěte od narození do adolescence. Je to obraz plastický, bohatě členěný a zároveň teoreticky podložený. Poskytuje ucelený pohled na vývoj lidského jedince a obohacuje novými hledisky jeho úvahy o výchovných cílech a prostředcích.

Jedná se o klasické dílo moderní psychologie, s nímž by se měl seznámit každý pedagog, psycholog a student těchto oborů.


Jean Piaget (1896–1980), švýcarský psycholog, biolog, logik a epistemolog, známý především svými pracemi o vývojové psychologii. Stal se profesorem psychologie, sociologie a filozofie vědy na univerzitách v Neuchâtel, Ženevě a Lausanne. Jako profesor posléze působil na pařížské Sorbonně, kde založil Mezinárodní centrum genetické epistemologie. Zároveň byl ředitelem Mezinárodní komise pro vzdělávání, jež se stala součástí UNESCO. Mezi hlavní přínosy Piagetovy práce patří jeho uspořádání teorie kognitivního vývoje dítěte, který rozdělil do několika stadií. Patří mezi nejcitovanější psychology 20. století.

Štítky:
Studie,
Psychologie a sociologie,
Vývojová psychologie,
Psychologie dítěte,
Myšlení,
Hry,
Smyslové vnímání,
Iq, inteligence,
Psychomotorika


Psychologie dítěte


Přečtěte si knihu Psychologie dítěte online zdarma

Kód: D0246061
EAN: 9788026206910
ISBN: 978-80-262-0691-0
Nakladatel: PORTÁL
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 144
Rok vydání: 2014
Rozměry: 133,0×200,0x10,0mm
Váha: 18g
Jazyk: Česky
Kategorie: Šťastný a úspěšný život