Psychoanalytické koučování – Vliv nevědomé motivace na jednání koučovaného

Posted by

Psychoanalytické koučování - Vliv nevědomé motivace na jednání koučovaného

Stáhnout knihu Psychoanalytické koučování – Vliv nevědomé motivace na jednání koučovaného zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Psychoanalytické koučování se zaměřuje na hlubší sebepoznání osobnosti manažera, vliv nevědomé motivace na práci, pracovní i mimopracovní vztahy a celkovou životní spokojenost. Tento přístup hledá příčiny současného stavu i v minulosti a propojuje nevědomé jednání s budoucími plány a vizemi. Čtenář se seznámí s psychoanalytickým pojetím koučování, jeho čtyřmi základními pilíři a s aplikačními metodami odvozenými z psychoanalýzy. Pozná směry moderní psychoanalýzy, které jsou základní doktrínou pro psychoanalytické koučování.

V praktické části knihy autor uvádí konkrétní případové studie, které mohou sloužit jako určitý návod či model rozhovorů. Manažerům nabízí pomoc s nastavením přístupu ke kolegům a pochopením jejich chování, které je často motivováno nevědomě. Na příkladech z praxe je ukázáno, jak řešit konkrétní situace tak, aby jim aktéři opravdu porozuměli (konflikty, vztahy, agrese, psychopatologie na pracovišti apod.). Dále je na konkrétních ukázkách zachyceno, jak může kouč či manažer využívat techniky psychoanalýzy (např. analýza obranných mechanismů, interpretace, volné asociace, přenos a protipřenos, protiotázky, zrcadlení, rekonstrukce, konfrontace či dokonce analýza snů).

Smyslem této ojedinělé publikace je propojit dva stěžejní přístupy ke klientům, které se zatím v praxi příliš nepotkaly – psychoanalýzu a management. Kniha není určena jen profesionálním koučům a výkonným manažerům, kteří koučování používají jako styl vedení lidí, ale také širší veřejnosti, která se zajímá o porozumění člověku v jeho nevědomém hlubinném rozměru.

„Kdo nepozná a nepochopí chyby ve své osobní historii, je odsouzen k jejich opakování i v budoucnosti.“

Štítky:
Sebepoznání,
Osobní růst,
Psychologie a sociologie,
Rozvoj osobnosti,
Koučování,
Psychoanalýza


Psychoanalytické koučování – Vliv nevědomé motivace na jednání koučovaného


Přečtěte si knihu Psychoanalytické koučování – Vliv nevědomé motivace na jednání koučovaného online zdarma

Kód: D0268450
EAN: 9788024753508
ISBN: 978-80-247-5350-8
Nakladatel: Grada
Počet stran: 264
Rok vydání: 2015
Rozměry: 168,0×240,0x16,0mm
Váha: 454g
Jazyk: Česky
Kategorie: Management, řízení, personalistika