Prostory geografie

Posted by

Prostory geografie

Stáhnout knihu Prostory geografie zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Během posledních dvou desetiletí prošla světová geografie významnými proměnami, které jsou často souhrnně označovány jako kulturní obrat. Postupná integrace geografie mezi sociální vědy a vzájemná potřeba prozkoumávat oborově čím dál „vzdálenější“ teritoria zvýšila intenzitu mezioborové komunikace a současně umožnila postupné sbližování odlišných jazyků, metod a epistemologií.

Geografie zaznamenala neuvěřitelné množství nových podnětů pocházejících z mimogeografického prostředí, ale současně se geografické myšlení stávalo daleko atraktivnějším i pro ostatní disciplíny.

Ambicí předkládané monografie je představit vybrané – v českém prostředí zatím nepříliš známé – teoretické perspektivy etablované především v posledních dvou desetiletích ve světové (především angloamerické) geografii. Odlišný jazyk, metody i epistemologie, které s sebou přináší kulturní obrat, jsou reflektovány už v samotném názvu knihy Prostor(y) geografie. I když předkládaná publikace zachycuje pouze určitou dílčí část prostorů současné geografie, věříme, že pomůže vytvořit prostor(y) pro teoretické diskuse reflektující kulturní obrat, čímž současně přispěje i k další diverzifikaci prostorů geografie.

Štítky:
Monografie,
Kolektivní monografie


Prostory geografie


Přečtěte si knihu Prostory geografie online zdarma

Kód: D0263520
EAN: 9788024627335
ISBN: 9788024627335
Nakladatel: Karolinum
Vazba: brožovaná
Počet stran: 310
Rok vydání: 2015
Rozměry: 168x235x17mm
Váha: 522g
Jazyk: Česky
Kategorie: Geografie, geodézie, kartografie