Proč Židé zavrhli Ježíše – Zlomový bod v dějinách Západu

Posted by

Proč Židé zavrhli Ježíše - Zlomový bod v dějinách Západu

Stáhnout knihu Proč Židé zavrhli Ježíše – Zlomový bod v dějinách Západu zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Proč Židé zavrhli Ježíše? Jaké reálné důvody mohly Židy vést k tomu, že se od Ježíše odvrátili nebo se proti němu postavili? Proč odmítali křesťanskou cestu ke spáse se sveřepostí, v níž křesťané často spatřovali zatvrzelost či zlovolnost? Mohou, nebo nemohou být právem obviňováni, že Ježíše zabili?
David Klinghoffer si ve své provokativní a odvážné knize předsevzal najít odpověď na otázku, která je předmětem vášnivých sporů a polemik po staletí. Svůj historický výklad začíná přiblížením judaismu v době bezprostředně předtím, než Ježíš poprvé veřejně vystoupil, poté zevrubně popisuje reakci, s níž se Ježíš setkal u Židů, následně se zamýšlí nad možným podílem židovského národa na jeho smrti. V další části pátrá po důvodech, proč Židé tak ostře odmítli apoštola Pavla, analyzuje vývoj, který ježíšovský spor nabral v talmudickém období a středověku, a konečně si klade otázku, proč neshody přetrvávají až do současnosti.
Publikace Proč Židé zavrhli Ježíše je první knihou, která na základě zevrubného studia historických pramenů předkládá příběh ježíšovského sporu, který spolu Židé a křesťané vedou již dva tisíce let a který trvá dodnes.
„Nikdo nepopírá – ani Židé, ani křesťané – že židovské zavržení Ježíše a potažmo celého křesťanství mělo zásadní duchovní důsledky pro obě strany. Křesťané nelibě nesli, že Židé odmítli uznat Ježíše za Mesiáše, zatímco na Židy a celý judaismus měla hluboký dopad vláda křesťanství v Evropě. Jaké jsou skutečné dějinné důsledky tohoto zavržení?“

Štítky:
Studie,
Židé,
Ježíš kristus,
Křesťanské učení,
Učení judaismu,
Dějiny židů,
Duchovní literatura,
Ukřižování ježíše krista,
Dějiny křesťanství,
Křesťanství a judaismus – dějiny,
Křesťanství a judaismus,
Křesťanské učení – dějiny,
Eposy,
1.-21. století,
Učení judaismu – dějiny,
Náboženské polemiky,
Mesianismus,
Historie,
Holocaust 


Proč Židé zavrhli Ježíše – Zlomový bod v dějinách Západu


Přečtěte si knihu Proč Židé zavrhli Ježíše – Zlomový bod v dějinách Západu online zdarma

Kód: D0002757
EAN: 9788087067604
ISBN: 978-80-87067-60-4
Nakladatel: Rybka Publishers
Vazba: Pevná bez přebalu matná
Počet stran: 304
Rok vydání: 2010
Rozměry: 145,0×210,0x32,0mm
Váha: 444g
Jazyk: Česky
Kategorie: Všeobecné a ostatní