Proč Bůh? – Rozumové důvědy pro víru boha ve věku skepticismu

Posted by

Proč Bůh? - Rozumové důvědy pro víru boha ve věku skepticismu

Stáhnout knihu Proč Bůh? – Rozumové důvědy pro víru boha ve věku skepticismu zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Kellerova kniha Proč Bůh? je dílem výjimečného, přemýšlivého kazatele. Je to pozoruhodná publikace, ne náhodou jmenovaná Knihou roku 2008 časopisem World Magazine, která se posléze vyšplhala až na sedmou příčku žebříčku bestsellerů literatury faktu časopisu New York Times a autor se dokonce na čas stal nejprodávanějším spisovatelem). Kritika označila Kellera za „C. S. Lewise pro 21. století“ nikoliv náhodou: u nás dobře známý britský spisovatel a obránce křesťanské víry C. S. Lewis se totiž stal jedním z Kellerových vzorů.

Timothy Keller využívá bohatého literárního materiálu z oblasti beletristické klasiky, filosofie, křesťanské apologetiky, teologie, evoluční biologie a celé řady dalších oborů, aby odpověděl na spoustu otázek, jež si kladou lidé, kteří hledají Boha. Systematicky otázky rozebírá, žádnou nevynechává, nebojí se ani nejchoulostivějších témat. Proč existuje na světě utrpení? Jak může milující Bůh posílat lidi do pekla? Proč není křesťanství přístupnější všem? Existuje jen jedno pravé náboženství? Musí se brát Bible doslovně? Neměl by být křesťanský Bůh bohem lásky? Má vůbec smysl něčemu věřit? Vyvrátila věda platnost křesťanské víry? Proč se ve jménu Božím vedlo tolik válek?

Štítky:
Pojednání,
21. století,
Křesťanství a společnost,
Křesťanská víra,
Ateismus,
Poznatelnost boha,
Duchovní literatura,
Náboženská literatura,
Skepticismus,
Evangelikální hnutí,
Boží milosrdenství,
Křesťanská apologetika


Proč Bůh? – Rozumové důvědy pro víru boha ve věku skepticismu


Přečtěte si knihu Proč Bůh? – Rozumové důvědy pro víru boha ve věku skepticismu online zdarma

Kód: D0001125
EAN: 9788073874346
ISBN: 978-80-7387-434-6
Nakladatel: Triton
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 320
Rok vydání: 2011
Rozměry: 140,0×207,0x20,0mm
Váha: 422g
Jazyk: Česky
Kategorie: Křesťanství