Příběh buddhismu – Průvodce dějinami buddhismu a jeho učením

Posted by

Příběh buddhismu - Průvodce dějinami buddhismu a jeho učením

Stáhnout knihu Příběh buddhismu – Průvodce dějinami buddhismu a jeho učením zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Poutavý úvod do buddhismu od předního buddhologa Donalda S. Lopeze nabízí odborný a zároveň jasný pohled na buddhismus, jeho praktikování, učení a školy. Mísí se v něm pronikavá analýza s poutavým vyprávěním příběhů. Lopez objasňuje společné rysy a rozdíly mezi hlavními tradicemi buddhismu, a zpřístupňuje je tak zajímavým způsobem čtenáři. Příběh buddhismu se zaměřuje na praktikování buddhismu v současnosti a ukazuje, proč byl a zůstává tak přitažlivý po mnoho století a v tolika kulturách včetně té naší.
Lopez začíná své vyprávění popisem stvoření a uspořádání buddhistického vesmíru a vypráví příběh Buddhova života, utkaný z vláken historie, legend a dogmat (což je také tradiční postup v buddhistické literatuře). Vysvětluje důležité pojmy jako dharma zahrnující náboženskou praxi a meditační techniky a sangha společenství mnichů, mnišek a laiků, kteří následují Buddhovo učení. Na závěr se autor noří do smyslu osvícení jako cesty k realizaci našeho pravého já a osvobození se od utrpení.
Kniha Příběh buddhismu je doplněna doslovem, bohatým glosářem, rejstříkem a rozsáhlou bibliografií (včetně knih vydaných v ČR a SR) a je jako celek důkladným zprostředkováním pohledu na buddhistickou tradici. Ať už jste praktikující buddhista, student religionistiky nebo obojí dohromady, tento výstižný úvod do učení, praxe a historie buddhismu bude vaším neocenitelným průvodcem.

Štítky:
Duchovní život,
Osobní růst,
Učení buddhismu,
Náboženský život,
Dějiny buddhismu,
Východní náboženství,
Náboženští zakladatelé – indie,
Náboženští zakladatelé,
Buddhismus a společnost,
Mnišský život,
6.-5. stol. př. kr.,
Náboženští zakladatelé – indie – 6.-5. stol. př. kr.


Příběh buddhismu – Průvodce dějinami buddhismu a jeho učením


Přečtěte si knihu Příběh buddhismu – Průvodce dějinami buddhismu a jeho učením online zdarma

Kód: D0155937
EAN: 9788087474723
ISBN: 978-80-87474-72-3
Nakladatel: Barrister & Principal
Vazba: Brožovaná bez přebalu matná
Počet stran: 368
Rok vydání: 2012
Rozměry: 125,0×190,0x20,0mm
Váha: 37g
Jazyk: Česky
Kategorie: Buddhismus, taoismus, hinduismus