Přednášejte jako na TEDu

Posted by

Přednášejte jako na TEDu

Stáhnout knihu Přednášejte jako na TEDu zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

“Myšlenky, které stojí zato šířit” je mottem TED konference. Nebojte se šířit ty vlastní. Andersonův průvodce vám ukáže jak.

Chris Anderson, hlavní tvůrce a kurátor slavných TED konferencí, ukázal celému světu, jakou sílu může mít mluvené slovo. Osmnáctiminutové strhující přednášky zvané TED Talks, přístupné zdarma na internetu (www.ted.com) dokážou stamiliony lidí na celém světě nadchnout pro nové myšlenky, změnit jejich zažité postoje a motivovat k činům. Řečníci TEDu jsou živým důkazem, že mluvená řeč může být silnější než psaný text – ovšem jen tehdy, když je pečlivě promyšlená a bravurně pronesená.

Právě proto se Anderson ujal nového úkolu: proměnit posluchače v další rétory. Do své knihy vložil vše, co se naučil během těch čtrnácti let, kdy připravoval na vystoupení například exprezidenta USA Billa Clintona, zpěváka kapely U2 Bona či vědce Kennetha Robinsona, Susan Cainovou, Hanse Roslinga a stovky dalších osobností. Spolu s nimi se učil, jak nejlépe uchopit téma, jak pracovat s pozorností diváků, kdy být stručný a kdy naopak zvolnit, jak vystavět pointu. A vedle toho sledoval, jak se jednotliví řečníci vyvíjí a díky čemu se zlepšují.

Anderson ve své stručné, ale velmi hutné knize odhaluje pět klíčových technik úspěšného řečníka: spojení (s publikem), vyprávění (příběhu), objasnění (myšlenky) přesvědčení (o její síle) a odhalení (pointy). Dále upozorňuje, jakým obvyklým chybám se naopak musíme vyhnout. A navrch odpovídá i na zcela praktické otázky jako “Co si mám obléct?” nebo “Jak nemám být nervózní?”.

“Nikdo na světě nerozumí lépe umění veřejného projevu než Chris Anderson”, skládá mu poklonu spisovatelka a řečnice na TEDu Elizabeth Gilbertová, autorka bestselleru Jíst, meditovat, milovat.

Dozvíte se:
Že schopnost pronášet charismatické proslovy není dar shůry, ale naučená dovednost
Které řečnické styly spolehlivě odradí nebo uspí vaše posluchače
Proč je tak důležité, aby každá řeč měla svůj jasný leitmotiv
Že spoléhání na promítané slajdy vede do prezentační záhuby
Jak vystavět strhující přednášku pomocí pěti osvědčených řečnických nástrojů: propojení (s diváky), vyprávění (příběhu), vysvětlení (myšlenky), přesvědčení (o její důležitosti) a odhalení (nečekané pointy)
Kdy je lepší učit se řeč nazpaměť a kdy zapojit improvizaci
Spoustu praktických tipů, jak bojovat s nervozitou, co si vzít na sebe, jak se pohybovat na pódiu, které pomůcky si vybrat atd.

Chris Anderson je prezidentem a hlavním kurátorem neziskové organizace TED Conferences, která pořádá vlastní každoroční konference TED, TED-Global, TEDWoman a další, vedle nichž licencovala přes 8 000 nezávislých konferencí TEDx po celém světě včetně ČR. Poté, co vystudoval novinařinu na Oxfordské univerzitě, vydal a spustil více než 100 úspěšných časopisů a webových stránek. Následně se jeho pozornost obrátila k TEDu, který spolu se svojí neziskovou organizací získal v roce 2001. Jeho mantra – myšlenky, které stojí zato šířit – dále vzkvétá v mezinárodním měřítku. Všechny přednášky jsou zdarma dostupné na www.ted.com. Žije v New Yorku.

Štítky:
Komunikační dovednosti,
Veřejné vystupování


Přednášejte jako na TEDu


Přečtěte si knihu Přednášejte jako na TEDu online zdarma

Kód: D0326615
EAN: 9788075550040
ISBN: 978-80-7555-004-0
Nakladatel: Jan Melvil Publishing
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 264
Rok vydání: 2016
Rozměry: 150,0×220,0x20,0mm
Jazyk: Česky
Kategorie: Finance