Pražské pověsti, legendy a zkazky

Posted by

Pražské pověsti, legendy a zkazky

Stáhnout knihu Pražské pověsti, legendy a zkazky zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Knížka pražských legend, pověstí a zkazek, jež se dochovaly do našich časů, přidává se čestně k celé řadě děl, která oslavila Prahu veršem i prózou, poezií i díly historickými. Všechny generace nejen pražských, ale i českých a moravských čtenářů se rády seznamují s životem svého hlavního města, o kterém pějí oslavné písně i zahraniční hosté. Nazývají Prahu čarovnou, mystickou, a nacházejí zde inspiraci mnozí umělci.
Autorka v této knize zachytila kromě známých pověstí třeba o Libuši a Václavovi příběhy dosud neznámé nebo málo známé. Vypráví zejména o událostech ze života představitelů české šlechty – hrabě Deym, hraběnka Štenberková, hrabě Černín, rytíři z Neuberka, Kober z Koberšperka, hrabě F. A. Špork, ale také o postavách známých z Malé Strany a Starého Města, jako byl švec Materna, Golem, Tycho de Brahe. Čtenář se dozví i o vzniku pražských částí zvaných Chvaly, Kyje, Hrdlořezy.
Mnohokrát již v jejích knihách osvědčené autorčino vypravěčství je zárukou, že se knížka zalíbí dospělým i mládeži. Pozoruhodné je také to, že si dílo Dagmar Štětinová vyzdobila vlastními ilustracemi.

Štítky:
Mytologie,
České pověsti,
Pověsti a mýty,
Historie,
Tycho Brahe,
Báje, pověsti, legendy


Pražské pověsti, legendy a zkazky


Přečtěte si knihu Pražské pověsti, legendy a zkazky online zdarma

Kód: D0010823
EAN: 9788090426306
ISBN: 978-80-904263-0-6
Nakladatel: MarieTum
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran: 184
Rok vydání: 2009
Rozměry: 145,0×182,0x13,0mm
Váha: 288g
Jazyk: Česky
Kategorie: Báje a legendy