Pouto

Posted by

Pouto

Stáhnout knihu Pouto zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Lynne Mctaggart je Malcolm Gladwell nové vědy. Kráčí na hranici mezi vědou a pseudovědou, která má v úmyslu čtenářům pomoci žít plnohodnotnější život díky tomu, že porozumí tomu, čemu ona sama říká “Bond-Pouto”.

“Každý je s každým propojen,” argumentuje. “Myšlenka o jednotlivcích je podvod”. Kniha poskytuje snadný přístup k pochopení obrovského množství vědeckých studií a propojuje tak kvantovou fyziku, genetiku, evoluční biologii, neurovědu, astronomii, sociologii, psychologii s celou řadou dalších oborů. Dotýká se i slunečního a geomagnetického vlivu na lidi a zvířata, lidské schopnosti empatie, spravedlnosti a altruismu, detailů společenství versus izolace, západního versus východního zrakového vnímání a jak se toto všechno zapojuje do prostoru, který nás všechny spojuje.
V části I nás Mctaggart přesvědčuje o tom, že nic neexistuje nezávisle na něčem jiném.
V části II odhaluje zdrcující důkazy o tom, že lidé mají přirozené dispozice, touhy a potřeby sounáležitosti, tedy potřeby dávat a brát, což nás posouvá od individualismu k holismu.
V části III se Mctaggart dále rozepisuje o holismu a přináší důkazy o účinnosti nalezení společného základu, budování komunity, otevřenosti vůči opozičním názorům, autentičnosti a praktikování soucitných meditací, “hluboké pravdy” a “upřímného otevření se”. Pouto je fascinující pohled do pavučin života, kterého jsme všichni součástí, a zdůrazňuje potřebu většího smyslu pro spolupráci, společenství a spojení.

Štítky:
Životní harmonie,
Interpersonální vztahy,
Partnerství, vztahy,
Osobní růst,
Empatie,
Sociální interakce,
Sociální vnímání,
Altruismus


Pouto


Přečtěte si knihu Pouto online zdarma

Kód: D0282146
EAN: 9788072639564
ISBN: 978-80-7263-956-4
Nakladatel: ANAG
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 360
Rok vydání: 2015
Rozměry: 168,0×230,0x20,0mm
Jazyk: Česky
Kategorie: Psychologie