Posel hydrometeorologického ústavu, To jeli dva ve vlaku – CD

Posted by

Posel hydrometeorologického ústavu, To jeli dva ve vlaku - CD

Stáhnout knihu Posel hydrometeorologického ústavu, To jeli dva ve vlaku – CD zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

To jeli dva ve vlaku už svým názvem připomíná začátek nějakého vtipu. Na té hříčce je znát, že jsem byl venkovským učitelem a že jsem miloval Fráňu Šrámka a Karla Čapka. Nejvíc vás asi potěší dva herci, kteří tu zanechali stopu svých hlasů: Bohuš Záhorský a Rudolf Deyl ml. A to nevíte, jak první z nich potěšil mě. Po natáčení mně, nesmělému začínajícímu autorovi řekl: Človíčku, měl byste zkusit napsat něco pro divadlo nebo pro film, poněvadž umíte dialog.


Posel hydrometeorologického ústavu je veselejší kousek. Fascinovali mě tenkrát podvodníci a mystifikátoři. Tak dlouho jsem o nich psal povídky, až jsem se usadil na mystifikaci s Járou Cimrmanem. Posel byl natočen dvakrát. Poprvé s Karlem Högerem v roli zubaře a s Jiřím Sovákem v roli Rouska. Tato verze byla však na příkaz shora v sedmdesátých letech smazána, neboť režisér Jan Fuchs se octl na černé listině. Vy máte v ruce pozdější jeho nahrávku, při níž přidělil zubaře Josefu Abrhámovi a Rouska bůhvíproč mně. Z tohoto hlediska je dobře, že je verze se Sovákem zničena. Aspoň nemáte srovnání.


Zdeněk Svěrák.


délka: 65:02


Posel hydrometeorologického ústavu, To jeli dva ve vlaku – CD


Přečtěte si knihu Posel hydrometeorologického ústavu, To jeli dva ve vlaku – CD online zdarma

Kód: D0014237
EAN: 8590236023628
ISBN: 859-0-360-2362-8
Nakladatel: Radioservis
Vazba: CD/DVD
Rok vydání: 2008
Rozměry: 144,0×123,0x13,0mm
Váha: 88g
Jazyk: Česky
Kategorie: Beletrie pro dospělé