Poruchy vztahové vazby

Posted by

Poruchy vztahové vazby

Stáhnout knihu Poruchy vztahové vazby zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Vztahová vazba (attachment) je vrozený systém fungování mozku, díky němuž dítě přirozeně vyhledává blízkost, nejčastěji matky (otce nebo jiné náhradní osoby).

Bezpečná vztahová vazba dítěti umožňuje s blízkými komunikovat a zvyšuje se tím jeho šance na přežití. Jestliže dítě nemá příležitost navázat vztah blízkosti nebo je tato potřeba narušena (např. separací či patologickým chováním rodiče), může tato zkušenost vést k řadě psychologických, behaviorálních a psychosomatických problémů, které se objevují v průběhu života. Autor nejprve podrobně osvětluje teorii vztahové vazby. V dalších kapitolách podává teoretický úvod do problematiky terapie. Stěžejní část publikace ilustruje na jednotlivých případových studiích, jak aplikovat teorii attachmentu při vyšetření a psychoterapii pacientů všech věkových kategorií.
Karl Heinz Brisch, MD, je psychoanalytik, pracuje v Psychoanalytickém institutu a současně je vedoucím oddělení dětské psychosomatické medicíny a psychoterapie v dětské nemocnici při Ludwig-Maxmilianově univerzitě v Mnichově.

Štítky:
Monografie,
Psychoterapie,
Psychologie a sociologie,
Teorie attachmentu,
Psychopatologie,
Kariéra


Poruchy vztahové vazby


Přečtěte si knihu Poruchy vztahové vazby online zdarma

Kód: D0134677
EAN: 9788073678708
ISBN: 978-80-7367-870-8
Nakladatel: PORTÁL
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 312
Rok vydání: 2011
Rozměry: 145,0×205,0x20,0mm
Váha: 4g
Jazyk: Česky
Kategorie: Psychologie a komunikace