Paní Říma

Posted by

Paní Říma

Stáhnout knihu Paní Říma zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Historický román Pan Říma autorky Kate Quinn z období konce prvního století.

Řím – svět mravní zkázy, násilí a tajností. Na osiřelý trůn usedl Domitianus, jenž v obavách z královraždy neváhá přistoupit k nejkrutějším opatřením, byť by se týkala jeho nejbližších. Netuší ovšem, že nejvíce by se měl obávat ženy, která se těší jeho nebývalé přízni a obdivu.

Vyhlášenou krásku Lepidu trápí starosti docela jiného druhu. Zatoužila poznat drsnou lásku obávaného gladiátora Aria řečeného Barbar, ten však dal přednost její židovské otrokyni Thee. Rozmazlená zbohatlická dcerka si podobné pokoření nehodlá nechat líbit, a tak opovážlivou sokyni škodolibě prodá do přístavního nevěstince, zatímco sama vstoupí do manželství s postarším ctihodným Římanem.

Thea však využije nepříznivého osudu k novému začátku: pod vedením vlídnějšího pána rozvíjí hudební talent a vbrzku se stává obdivovanou pěvkyní na vznešených večírcích. Mimoděk se jí přitom podaří získat vlivného ctitele, samotného Domitiana. Z židovské otrokyně se stává císařova milenka a neoficiální paní Říma. Nikdo ovšem netuší, jak krutou daň musí Thea za výjimečnou pozici platit…

Štítky:
Beletrie ,
Řím 


Paní Říma


Přečtěte si knihu Paní Říma online zdarma

Kód: D0116855
EAN: 9788073035969
ISBN: 978-80-7303-596-9
Nakladatel: Domino
Vazba: Pevná s přebalem matná
Počet stran: 488
Rok vydání: 2011
Rozměry: 140,0×220,0x40,0mm
Váha: 566g
Jazyk: Česky
Kategorie: Historické romány