Osho o Zenu

Posted by

Osho o Zenu

Stáhnout knihu Osho o Zenu zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Deset let po své smrti je Osho všeobecně považován za jednoho z nejvýznamnějších duchovních vůdců dvacátého století. Oshovo rozsáhlé učení je vždy odvážné a nepředvídatelné – podle jeho vlastních slov “duchovně nepatřičně mystické”. Směřuje k vytvoření “nového člověka”, jedince, který je osvobozen od zastaralých ideologií, doktrín a dogmat. Oshovo dílo odráží jeho unikátní schopnost spojit duchovnost Východu s vědeckým myšlením Západu.
“Bez vědy,” tvrdí Osho, “přišel Východ o mnohé; bez meditace přišel o mnohé Západ. Snažím se sblížit Východ se Západem, neboť společně vytvoří jednotu.”V knize Osho o Zenu hovoří mistr o Zenu jako o možné cestě k usmíření Východu a Západu, náboženství a vědy.
“Budoucnost lidstva se bude stále víc přibližovat pojetí Zenu, neboť sblížení Východu a Západu je možné jen skrz něco takového, jako je Zen, který je pozemský a přitom nadpozemský. Zázrak spočívá v tom, že Zen se nezajímá ani o minulost, ani o budoucnost. Zen žije v přítomnosti. Jeho veškeré učení je zakořeněno a soustředěno v tom, co je.
Čtení knihy Osho o Zenu je meditací samo o sobě: když odhodíte nashromážděné “vědomosti” života a uvolníte fyzické, duševní a emoční bloky, budete relaxovat v neobvyklém toku myšlenek, začnete vnímat přítomnost a její skrytý potenciál.

Štítky:
Duchovní poznání,
Osobní růst,
Věda a víra,
20.-21. stol.,
Pojednání,
Náboženské učení,
Duchovní literatura,
Východní náboženství,
Východ a západ,
Odborná,
Zen 


Osho o Zenu


Přečtěte si knihu Osho o Zenu online zdarma

Kód: D0010780
EAN: 9788072051779
ISBN: 80-7205-177-6
Nakladatel: Pragma
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 190
Rok vydání: 2005
Rozměry: 140,0×210,0x18,0mm
Váha: 239g
Jazyk: Česky
Kategorie: Záhady a tajemno