Nové perspektivy v psychiatrii a psychologii

Posted by

Nové perspektivy v psychiatrii a psychologii

Stáhnout knihu Nové perspektivy v psychiatrii a psychologii zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Kniha světoznámého psychiatra českého původu, která vyšla u příležitosti udělení Ceny Nadace VIZE 97 za rok 2007.
Prof. MUDr. Stanislav Grof (1931) se narodil a vystudoval medicínu v Praze. Spoluzakládal Výzkumný ústav psychiatrický, kde se věnoval zkoumání účinků psychedelik na lidskou psychiku a terapeutickému užití LSD v případě duševní nemoci.
V lednu 1967, na pozvání Výzkumného psychiatrického střediska Univerzity J. Hopkinse v Baltimoru (Maryland USA), pokračoval ve výzkumech v USA. V r. 1969 se zde stává vedoucím (Chief of Psychiatric Research) výzkumů směněných stavů vědomí a profesorem psychiatrie na Univerzitě J. Hopkinse. V roce 1972 publikuje svoji první knihu “Oblasti lidského nevědomí”.
Jako psychoterapeut hledá Stanislav Grof, ve snaze překonat v té době vládnoucí behaviorismus a úzce biologický freudismus, hlubší psychologické souvislosti procesu růstu a zrání lidské osobnosti. Spolu s Abrahamem Maslowem a Anthony Sutichem (zakladateli Společnosti humanistické psychologie) si uvědomuje, že chybí nesmírně důležitý prvek – duchovní rozměr psychiky.
V r. 1968 zakládají všichni tři Společnost pro transpersonální psychologii.Stanislav Grof přispěl během následujících let svojí teoretickou prací i praktickými terapeutickými výsledky významnou měrou k rozvoji a konstituování této oblasti a k celkovému náhledu na lidskou psychiku.

Štítky:
Studie,
Psychologie a sociologie,
Psychologie – filozofické aspekty,
Transpersonální psychologie,
Holotropní terapie,
Psychiatrie


Nové perspektivy v psychiatrii a psychologii


Přečtěte si knihu Nové perspektivy v psychiatrii a psychologii online zdarma

Kód: D0017547
EAN: 9788086181837
ISBN: 9788086181837
Nakladatel: Moraviapress
Vazba: brožovaná
Počet stran: 232
Jazyk: Česky
Kategorie: Psychologie a komunikace