Německá čítanka – Gutenbergova čítanka současné německé prózy

Posted by

Německá čítanka - Gutenbergova čítanka současné německé prózy

Stáhnout knihu Německá čítanka – Gutenbergova čítanka současné německé prózy zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

V této dvojjazyčné čítance se seznámíte s autory, jejichž knihy v posledních deseti letech vzbudily v Německu ohlas u odborné kritiky i u čtenářů. Najdete zde reflexi současného světa, zpochybnění morálních a etických hodnot (Juli Zeh), povídku nejen o boji termitů s mravenci (Christoph Peters), svět novodobých nomádů a zatracenců (Terézia Mora, Felicitas Hoppe), hledání důvodů, proč nespáchat za 38 dní sebevraždu (Feridun Zaimoglu); nesmí chybět nostalgické hledání „nové“ NDR (Thomas Brussig) či melancholické vzpomínky na výlety jinam (do Petrohradu – Ingo Schulze – nebo do zimní Prahy – Judith Hermann). Zastoupen je i významný proud tzv. popové literatury, pohybující se na pomezí vysokého a nízkého (Benjamin von Stuckrad-Barre, Wladimir Kaminer), a výjimečný debut reprezentující zábavnou četbu (Karen Duve).

Editoři: Jaroslav Rudiš a Tomáš Dimter.

Německo-české vydání obsahuje dále esej o současné německé literatuře, portréty jednotlivých autorů a výběrovou bibliografii německých překladů po roce 1990 u nás.

Štítky:
20-21. století,
Dvojjazyčná vydání,
Komentovaná vydání,
Antologie,
Německá próza


Německá čítanka – Gutenbergova čítanka současné německé prózy


Přečtěte si knihu Německá čítanka – Gutenbergova čítanka současné německé prózy online zdarma

Kód: D0005407
EAN: 9788086349114
ISBN: 80-86349-11-X
Nakladatel: Labyrint
Vazba: Pevná bez přebalu matná
Počet stran: 336
Rok vydání: 2005
Rozměry: 129,0×185,0x30,0mm
Váha: 382g
Jazyk: česky, německy
Kategorie: Světová próza