(Ne)Zabudni(te) na Zabudnutie (SK)

Posted by

(Ne)Zabudni(te) na Zabudnutie

Stáhnout knihu (Ne)Zabudni(te) na Zabudnutie (SK) zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Zbierka desiatich originálne vtipných, no i poučných rozprávok (Ne)Zabudni(te) na Zabudnutie je čitateľsky atraktívnym počinom debutujúceho spisovateľa, ktorý verne pozná detské duše z praxe profesionálneho vychovávateľa.

Autor v príbehoch vychádza zo známeho prostredia ľudových rozprávok, ale kreuje ho do zmodernizovanej podoby. V nových kontextoch ožívajú tradičné postavy, ako aj originálne bytosti. Rozprávky sa vyznačujú najmä veľmi kvalitným humorom, v textoch nechýbajú ani vtipné slovné novotvary, ako aj nové či inovované pomôcky a pomocníci (meče ukuté zo svetiel hviezd, Popolvárov kôň Ferari).

Ak napríklad nahliadneme do Zabudnutia cez rozprávku Dórin Lórin Zatvordver, všetko naokolo je zelené: “Všade samá zeleň a čo nebolo zelené, bolo natreté na zeleno”, lebo “Komu sa nelení, tomu sa zelení”. Každý z desiatich príbehov je iný, i keď sú jemne prepojené hlavnými postavami. Čitateľov zaiste poteší aj príbeh Janko Hraško a zrodenie legendy, kde dôjde k rivalite Janka Hraška s Jánošíkom, ktorá ústi do ponaučenia, že nie je dôležité, kto koná dobro a kto je zaň oslávený, ale hlavné je, že sa dobro vôbec vykonalo.

Alebo rozprávka Ema – emancipovaná princezná, ktorá sa venuje bojovým umeniam a vyslobodí princa z pazúrov dračice, ktorou sa nechal uniesť, aby sa vyhol svadbe. Potešenie z čitateľského zážitku znásobia aj vtipné ilustrácie akademickej maliarky Anny Gajovej.


(Ne)Zabudni(te) na Zabudnutie (SK)


Přečtěte si knihu (Ne)Zabudni(te) na Zabudnutie (SK) online zdarma

Kód: D0360414
EAN: 9788080619442
ISBN: 978-80-8061-944-2
Nakladatel: Vydavateľstvo SSS
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran: 167
Rozměry: 176,0×245,0x16,0mm
Jazyk: Slovensky
Kategorie: Školáci do 9 let