Na levém křídle Edvard Beneš – Prezident na hřišti a na hradě

Posted by

Na levém křídle Edvard Beneš - Prezident na hřišti a na hradě

Stáhnout knihu Na levém křídle Edvard Beneš – Prezident na hřišti a na hradě zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Víte, kde začínal Edvard Beneš s fotbalem? Co ho na hřišti zdobilo, čím vynikal a co postrádal? Co ho spojovalo s koryfeji míče kopaného Janem Koškem, Jindřichem Baumrukem, Janem Starým-Jennym? Jakých mistrovství, soutěží a turnajů se zúčastnil? Jak vzpomínal na první robinzonádu v Čechách? Jak skončilo derby, v němž skóroval? Ve kterém utkání mu zlomili holeň, kdo frakturu způsobil? Proč řešili úraz až v Českém svazu footballovém? Proč s fotbalem skončil? Chcete znát, kam chodil na fotbal pří mírové konferenci ve Versailles? Jak fandil při utkáních Celticu Glasgow nebo Anglie? Co mu věnovali červenobílí k „abrahámovinám“ a co jim vzkázal při novoročním obědě? Jakou roli hrál fotbal v diplomacii? Jak poznamenal jeho vztahy s Milanem Hodžou či Jiřím Stříbrným? Čím pomohl prezident Pierru de Coubertinovi? Proč podporoval olympiádu v Berlíně? S kým se potkával na kurtech, se kterými daviscupovými reprezentanty trénoval? Jaká utkání navštívil při mistrovstvích světa v hokeji?
První sportovní biografie Edvarda Beneše představuje prezidenta jako hráče juniorky a celoživotního člena SK Slavia Praha, přibližuje jeho vztah k dalším sportovním odvětvím, zkoumá společenské souvislosti fotbalu, vnitřní politiku a diplomacii v kopačkách. Autor Zdeněk Zikmund (1964) vystudoval mezinárodní vztahy a žurnalistiku. Pracoval na ministerstvu zahraničí, řadu let se věnuje vztahům s veřejností. V nakladatelství Olympia vydal monografii „Fotbal ve stínu Duceho – Příběh Zlatých hochů“ (2004).

Štítky:
Stati,
Sportovci,
Beneš, edvard, 1884-1948


Na levém křídle Edvard Beneš – Prezident na hřišti a na hradě


Přečtěte si knihu Na levém křídle Edvard Beneš – Prezident na hřišti a na hradě online zdarma

Kód: D0288076
EAN: 9788073764135
ISBN: 978-80-7376-413-5
Nakladatel: Olympia
Vazba: Pevná bez přebalu lesklá
Počet stran: 246
Rok vydání: 2015
Rozměry: 160,0×220,0x18,0mm
Váha: 582g
Jazyk: Česky
Kategorie: Literatura faktu