Možnost B

Posted by

Možnost B

Stáhnout knihu Možnost B zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Zvyšování odolnosti a hledání radosti navzdory nepřízni osudu

Po náhlé smrti svého manžela si Sheryl Sandberg byla jistá, že ona ani její děti už nikdy nebudou šťastní. „Žila jsem v prázdnotě,“ píše, „obrovské prázdnotě, která naplnila mé srdce i plíce a omezila schopnost přemýšlet nebo dokonce dýchat.“

Její přítel Adam Grant, psycholog z Wharton School z University of Pensylvania, jí poradil, jak aplikovat konkrétní metody, díky kterým se lze zotavit a najít opět chuť do života.

Nikdo se nenarodí s dostatečnou mírou odolnosti. Odolnost je sval, který je třeba posilovat.

Kniha Možnost B spojuje osobní zážitky Sheryl s Adamovým výzkumem na téma hledání životní energie tváří v tvář nepřízni osudu. Příběh začíná v okamžiku, kdy Sheryl zjistí, že se její manžel Dave Goldberg zhroutil v posilovně. Sheryl otevírá své srdce – i svůj deník – a popisuje všudypřítomný zármutek a izolaci, které po smrti manžela cítila.

Možnost B nabízí metody, jak překonat rány osudu, nemoci, ztrátu zaměstnání, přírodní katastrofy i sexuální násilí.

Odolnost vychází z hlubin našich duší. I po nejničivějších událostech je možné posunout se vpřed. Možnost B osvětluje, jak pomoci druhým v krizi, jak rozvíjet soucit, vychovat silné sebevědomé děti a vytvořit pevné rodinné vazby, komunity i pracovní kolektivy, které nerozbije žádná životní překážka.

„Chci Davea,“ vykřikla Sheryl čtrnáct dní po smrti manžela. Její kamarád odpověděl: „Možnost A není k dispozici,“ a pak jí slíbil, že jí pomůže co nejlépe využít možnosti B. Výsledkem je tato kniha.


Možnost B


Přečtěte si knihu Možnost B online zdarma

Kód: D0409831
EAN: 9788073909192
ISBN: 978-80-7390-919-2
Nakladatel: Omega
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Rok vydání: 2018
Rozměry: 130,0×230,0mm
Jazyk: Česky
Kategorie: Psychologie a komunikace