Mata Hari

Posted by

Mata Hari

Stáhnout knihu Mata Hari zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Tajemná dáma v srdci první světové války.

Tak dlouho o sobě spřádala legendy, až se sama stala legendou… Mata Hari… jméno, které se stalo synonymem špionky. Osud tak neuvěřitelný, že prostý životopis působí fantastičtěji než vymyšlený příběh.

„Rychle mě obejměte, polibte a nechte mě. Stoupněte si po mé pravici. Budu se na vás dívat. Sbohem.“ To jsou poslední slova, která Mata Hari pronesla, když 15. října 1917 stanula před popravčí četou.
Co tomu ale předcházelo? Kde začala a kudy vedla její spletitá, neuvěřitelná cesta? Jak se z chudého nizozemského děvčátka s obyčejným jménem Margaretha Zelleová stala mysteriózní tanečnice Mata Hari, milenka mnoha významných mužů, špionka a nakonec odsouzenkyně na smrt?

Ve zlaté éře, belle époque, pobláznila celou Paříž, zlomila mnohá srdce a její jméno letělo od úst k ústům. Všichni uvěřili, že je Orientálka a chrámová služebnice bohů, všichni podlehli jejím barvitým mystifikacím.

Autorce se podařilo napsat životopisný román s nejvyšším respektem k historickým faktům, ale současně nesmírně niterný a strhující. Vyprávění v přítomném čase, překrásným, lehce archaickým jazykem, působí dojmem, jako bychom se vskutku ocitli na počátku minulého století a jako by se to všechno – události bizarní, komické i tragické – odehrávalo přímo teď, přímo před námi…

Štítky:
Svět a politika,
Francouzské romány,
Zpravodajské služby,
Biografické romány,
První světová válka (1914-1918),
První světová válka (1914-1918) – německo,
Zpravodajské služby – německo,
Agentky,
Tanečnice,
Tanečnice – nizozemsko,
Agentky – německo


Mata Hari


Přečtěte si knihu Mata Hari online zdarma

Kód: D0254290
EAN: 9788073594411
ISBN: 978-80-7359-441-1
Nakladatel: Metafora
Vazba: Pevná s přebalem matná
Počet stran: 372
Rok vydání: 2014
Rozměry: 138,0×206,0x27,0mm
Váha: 342g
Jazyk: Česky
Kategorie: Literatura faktu