Kouzlo sebeuskutečnění

Posted by

Kouzlo sebeuskutečnění

Stáhnout knihu Kouzlo sebeuskutečnění zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Miliony dětí, mládeže i dospělých jsou po celém světě fascinovány dobrodružstvími Harryho Pottera ve světě mudlů a čarodějů.

Propadají tito všichni svodům okultismu či satanismu, jak se ozývalo z řad fundamentalistických kritiků? Pro Mathiase Junga je dílo britské autorky Rowlingové naopak mistrovským literárním dílem lidské mravnosti. Autor v knize předkládá ucelený hlubinně psychologický výklad potterovské série. Obrací se především na přemýšlivé čtenáře Harryho Pottera, pro které může být jeho kniha četbou, ze které se dozvědí více o potterovském mýtu i o sobě samých, o cestě vlastního sebeuskutečnění. Své úvahy Mathias Jung prokládá paralelami z mytologie, duchovních tradic, či myšlenkami autorů jako C. G. Jung, E. Drewermann, E. Erickson či F. M. Dostojevskij. Kniha může být ideálním dárkem pro čtenáře se zájmem o vlastní seberozvoj a pro všechny milovníky Harryho Pottera, kterým text pomůže porozumět příběhu v širších souvislostech.
Dr. Mathias Jung působí jako psychoterapeut a filozof v německém Koblenci. Je autorem řady knih, kromě jiného hlubinně psychologických výkladů Siddharty Hermana Hesseho či Malého prince Antoina de Saint-Exupéryho (v češtině vydal Portál pod názvem Malý princ v nás).

Štítky:
Studie,
20-21. století,
Mytologie,
Psychologie a sociologie,
Anglický román,
Evropská unie,
Literární postavy,
Sebeuvědomování,
Seberealizace,
Hlubinná psychologie,
Literatura pro děti a mládež,
Psychoanalýza a literatura,
Harry potter


Kouzlo sebeuskutečnění


Přečtěte si knihu Kouzlo sebeuskutečnění online zdarma

Kód: D0157801
EAN: 9788026201649
ISBN: 978-80-262-0164-9
Nakladatel: PORTÁL
Vazba: Pevná s přebalem matná
Počet stran: 192
Rok vydání: 2012
Rozměry: 116,0×175,0x20,0mm
Váha: 209g
Jazyk: Česky
Kategorie: Psychologie a komunikace