Korupce jako parazit – Návod, jak ji porazit

Posted by

Korupce jako parazit - Návod, jak ji porazit

Stáhnout knihu Korupce jako parazit – Návod, jak ji porazit zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

S korupcí se v poslední době doslova roztrhl pytel. Téměř není dne, aby média neinformovala o nové korupční kauze. Korupce v naší společnosti je hmatatelným a viditelným problémem. Společenskou reakcí na nebývalé rozmnožení korupce je boj proti korupci. I když protikorupční odpor občanů není bezmocný a bludný, jak se snaží někteří namluvit, v řadě případů je jeho výsledkem pouze mediální rozhořčení nad stavem společnosti, nikoli řešení problému korupce.
Proto přichází tato kniha, která konkrétní řešení problému korupce nabízí. Vychází z přesvědčení, že nejúčinnější způsobem jak odstranit korupci, je předcházet jejímu vzniku – nejlepší je, když ke korupci vůbec nedojde. Předcházet korupci znamená snižovat korupční příležitosti. Lépe zjistíme, kdo z pokladničky vybral více peněz, než měl, když o všech výběrech budou existovat přesné záznamy potvrzené pokladníkem, než když si každý kdykoliv vezme, kolik právě potřebuje.
Snižovat korupční příležitosti lze dvojím způsobem: přijímáním preventivních systémových opatření a aktivním kontrolním občanským přístupem. První část knihy vysvětluje, co je korupce a kde se vzala. Zároveň se snaží představit kontext, v jakém se korupce odehrává. Na projevy korupce v klíčových oblastech veřejného života nabízí druhá část jedenadvacet konkrétních řešení, jak korupčním příležitostem předcházet nebo je alespoň omezit. Třetí část přináší praktický návod, jak může každý občan aktivním přístupem učinit něco proti korupci, aniž by musel opustit pohodlí svého obývacího pokoje.

Štítky:
Boj proti korupci,
Korupce – česko,
Korupce,
Historie


Korupce jako parazit – Návod, jak ji porazit


Přečtěte si knihu Korupce jako parazit – Návod, jak ji porazit online zdarma

Kód: D0212333
EAN: 9788087050002
ISBN: 978-80-87050-00-2
Nakladatel: Sport- Press
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 126
Rok vydání: 2013
Rozměry: 118,0×191,0x8,0mm
Váha: 134g
Jazyk: Česky
Kategorie: Všeobecné a ostatní