Komplexní kineziologický rozbor – Funkční poruchy pohybového systému

Posted by

Komplexní kineziologický rozbor - Funkční poruchy pohybového systému

Stáhnout knihu Komplexní kineziologický rozbor – Funkční poruchy pohybového systému zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Komplexní kineziologický rozbor je základní diagnostický prostředek fyzioterapie a myoskeletální medicíny. Publikace vychází z učení zakladatelů domácí školy myoskeletální medicíny prof. Jandy a prof. Lewita a poskytuje ucelený pohled na problematiku funkčních poruch pohybového systému, zejména s ohledem na nové poznatky v oboru fyzioterapie.
Srozumitelnou formou seznamuje s problematikou funkčních poruch pohybového systému a prezentuje základní rozdělení těchto poruch se zaměřením na vysvětlení etiologie, diagnostiky a terapie. Dále vysvětluje základní pojmy užívané ve vztahu k funkčním poruchám pohybového systému. Nabízí sjednocení obsahu a výkladu základního vyšetření ve fyzioterapii, komplexního kineziologického rozboru, nejen pro fyzioterapeuty, ale i pro pracovníky ostatních medicínských oborů.

Podrobně popisuje např. anamnézu ve vztahu k pohybovému systému, aspekci zejména s vyjádřením ke kineziologickým normám i zásady správné palpace.
Uvádí také doplňující vyšetření k vyloučení nebo potvrzení jednotlivých poruch pohybového systému.

Publikace je doplněna mnoha originálními schematickými obrázky, které přispívají k mimořádné srozumitelnosti pro čtenáře a tím i k vysoké didaktické hodnotě. Kniha je určena pro každodenní praxi lékařům i pracovníkům v oborech fyziatrie, balneologie, léčebná rehabilitace, ale i studentům.

Knihu recenzoval prof. PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D.


Komplexní kineziologický rozbor – Funkční poruchy pohybového systému


Přečtěte si knihu Komplexní kineziologický rozbor – Funkční poruchy pohybového systému online zdarma

Kód: D0447704
EAN: 9788027108749
ISBN: 978-80-271-0874-9
Nakladatel: Grada
Počet stran: 176
Rok vydání: 2018
Kategorie: Uvolnění, jóga, meditace