Jóga pro děti

Posted by

Jóga pro děti

Stáhnout knihu Jóga pro děti zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Zveme vás společně s dětmi prostřednictvím této knížky na radostnou cestu do kouzelného světa jógového cvičení. Příroda obdařila děti zvědavostí, barvitou představivostí a zvýšenou vnímavostí, s nimiž dokážou automaticky reagovat na podivuhodné příběhy, s nadšením napodobovat a bez omrzení experimentovat. Instinkt je také přitahuje k pohybovým aktivitám, v nichž si opravdu libují.
Jógové cvičení pomáhá rozhýbat tělo prostřednictvím poloh a pohybů, s nimiž se setkáváme ve světě kolem nás, a propojuje je s dýcháním a uvolněním, díky čemuž pracuje tělo i duch ve vyvážené harmonii. Proto působí současně na správné držení těla, sílu, pružnost, rovnováhu, soustředěnost, sebevědomí i vůli. Četné studie dokládají, že tělesná aktivita má velký vliv na růst i psychický vývoj dítěte. V józe navíc není místa pro soupeření ani tvrdost, nejde v ní o vítěze ani poražené.
Dvě mladé Indky, učitelky v mateřské školce v této publikaci zúročují své vlastní dlouholeté zkušenosti z pohybové práce s dětmi i z výuky jógy v kurzech pro dospělé a sestavily programy pro několik věkových skupin, v nichž spojují dětské zaujetí pro vyprávění s potřebou procvičit tělo a experimentovat s jeho fyzickými možnostmi, a série cviků propojily s příběhy. Tato vkusně ilustrovaná příručka poslouží nejen maminkám, které chtějí plně rozvíjet tělesný potenciál svých ratolestí, ale i výchovným pracovnicím v předškolních i školských zařízeních.

Štítky:
Osobní růst,
Děti,
Tělesná cvičení,
Hathajóga


Jóga pro děti


Přečtěte si knihu Jóga pro děti online zdarma

Kód: D0084192
EAN: 9788073362751
ISBN: 80-7336-275-9
Nakladatel: Fontána
Vazba: Pevná bez přebalu matná
Počet stran: 128
Rozměry: 212,0×223,0x13,0mm
Váha: 610g
Jazyk: Česky
Kategorie: Uvolnění, jóga, meditace