Ján Roháč

Posted by

Ján Roháč

Stáhnout knihu Ján Roháč zdarma ve formátu pdf, epub, mobi, rtf a fb2

Tvorba, umění a realizační postupy režiséra Jána Roháče patří k významným pokladům české popkultury a jeho dílo tvoří pevný základ i současné audiovizuální tvorby. Na Expu v Bruselu roku 1958 zrealizoval světovou premiéru unikátní Laterny magiky, o devět let později na Expu v Montrealu představil projet Kinoautomatu. Spolupracoval s divadlem Semafor a s řadou dalších významných divadelních scén. Do paměti televizních diváků se zapsal například seriálem Byli jednou dva písaři nebo pořady Hovory H s Miroslavem Horníčkem.

Tato kniha vypráví nejen o jednotlivých etapách Roháčova uměleckého a rovněž tak značně hektického společenského života, ale i o peripetiích televizní a divadelní tvorby v 50. až 70. letech tehdejšího Československa. Přináší celou řadu autentických svědectví četných Roháčových přátel, kolegů, současníků a stejně tak i velké množství konkrétních a často nově objevených souvislostí a dokumentů.

Autorem knihy Ján Roháč – Život, styl a dílo jedinečného režiséra je navíc jeden z jeho dlouholetých nejbližších spolupracovníků. Už touto svou autenticitou není tedy tato publikace jen dalším z řady titulů specifi cké memoárové literatury, ale především hodnověrným a pozoruhodným literárním dokumentem, jenž jistě bude navýsost cenný pro ty, kteří se vážně zajímají o podstatu a pozadí československého populárního kumštu v tom nejlepším smyslu toho slova.

Štítky:
Vzpomínky,
Filmoví režiséři,
Filmová tvorba,
Filmoví režiséři – česko,
Divadelní režie – česko,
Divadelní režie,
Autobiografie,
Divadelní režiséři – česko,
Divadelní režiséři,
Televizní tvorba – československo,
Televizní tvorba,
Filmoví režiséři – slovensko


Ján Roháč


Přečtěte si knihu Ján Roháč online zdarma

Kód: D0115018
EAN: 9788025134207
ISBN: 978-80-251-3420-7
Nakladatel: CPress
Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet stran: 232
Rozměry: 155,0×215,0x20,0mm
Váha: 624g
Jazyk: Česky
Kategorie: Film